Kolejny mężczyzna trafił za kratki za znęcanie się nad rodziną

Wydarzenia

Kolejny mężczyzna trafił za kratki za znęcanie się nad rodziną

19.05.2022
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Kolejny sprawca przemocy domowej został tymczasowo aresztowany. 61-letniemu mężczyźnie, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną, grozi nawet do 5 lat więzienia.
 
Pod koniec minionego tygodnia dyżurny Komendy Powiatowej Policji otrzymał zgłoszenie od roztrzęsionej kobiety z gminy Somianka. Z jej relacji wynikało, że pijany mąż stał się agresywny i wszczął awanturę. Na miejsce pilnie udali się policjanci z miejscowego posterunku. Mundurowi ustalili, że przemoc w tym domu trwa od dłuższego czasu. 61-latek, będąc pod wpływem alkoholu, wszczyna awantury, obraża żonę, popycha, a nawet szarpie. W dniu interwencji agresor chciał uderzyć kobietę i groził jej pozbawieniem życia. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Miał ponad 2 promile alkoholu.
W tym czasie śledczy zbierali materiał dowodowy, na podstawie którego mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad kobietą. We wtorek Sąd Rejonowy w Wyszkowie, przychylając się do wniosku prokuratora i policjantów, zastosował wobec mieszkańca gminy Somianka najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.
W ostatnich dniach to kolejna osoba, która trafiła za kratki za znęcanie się nad rodziną. Kilka dni temu aresztowany został mężczyzna, który brutalnie znęcał się nad 81-letni ojcem.
 
 
SPECTRUM 2022
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość