Brutalnie znęcał się nad ojcem. Został tymczasowo aresztowany

Wydarzenia

Brutalnie znęcał się nad ojcem. Został tymczasowo aresztowany

16.05.2022
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Tymczasowo aresztowany został mężczyzna, który znęcał się nad swoim 81-letnim ojcem. W obawie przed gniewem syna, bity senior bał się wcześniej prosić o pomoc.
 
W minionym tygodniu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że 46-letni mężczyzna może się znęcać nad swoim 81-letnim ojcem. Pod wskazanym adresem na terenie gminy Zabrodzie policjanci z tamtejszego posterunku zastali seniora, który - na widok mundurowych - rozpłakał się, prosząc o pomoc. 81-latek tłumaczył, że nie zgłaszał wcześniej interwencji oraz nie szukał pomocy, ponieważ bał się złości syna.
W trakcie zbierania materiału dowodowego śledczy ustalili, że 46-latek znęcał się psychicznie i fizycznie nad ojcem, wszczynając po alkoholu awantury. Wyzywał 81-latka, kierował wobec niego groźby pozbawienia życia, uderzał go oraz kopał po całym ciele.
Brutalny 46-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzuty znęcania się nad ojcem oraz spowodowania uszczerbku na jego zdrowiu. Pod koniec tygodnia wyszkowski sąd przychylił się do wniosku prokuratora oraz policjantów i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu agresora na okres 3 miesięcy.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość