Zarzuty i areszty dla obcokrajowców podejrzanych o kradzieże

Wydarzenia

Zarzuty i areszty dla obcokrajowców podejrzanych o kradzieże

01.09.2023
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Policja zatrzymała trzech obywateli Gruzji podejrzanych o kradzież z włamaniem do domu oraz kradzieże sklepowe. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani.
 
W poniedziałek policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży włamaniem do jednego z domów oraz o kradzieży sklepowej na terenie miasta. Funkcjonariusze szybko ustalili rysopisy podejrzewanych, które trafiły do wszystkich patroli. Rozpoczęły się intensywne poszukiwania mężczyzn oraz samochodu, którym się poruszali.
W niespełna godzinę później policjanci zatrzymali trzech podejrzewanych mężczyzn, których widok policyjnych radiowozów wyraźnie zdenerwował. To obywatele Gruzji w wieku 21, 32 i 34 lata. 
Zostali przewiezieni do Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie. W tym czasie śledczy gromadzili materiał dowody w sprawach, na podstawie którego zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem do domu oraz kradzieży sklepowej. Łupem złodziei padła biżuteria i alkohol. Policjanci odzyskali skradzione mienie. W czwartek Sąd Rejonowy w Wyszkowie, przychylając się do wniosku policjantów i prokuratora, zastosował wobec obywateli Gruzji środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
Sprawa jest rozwojowa. Wyszkowscy policjanci przyznają, że w ostatnim czasie mieszkańcy różnych osiedli sygnalizowali, że wokół ich domów podejrzanie kręcą się obce osoby. - Za wszystkie sygnały dziękujemy - mówi nadkom Damian Wroczyński.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość