Wyszkowski szpital wysoko w rankingu

Wydarzenia

Wyszkowski szpital wysoko w rankingu

16.11.2023
autor:
Wyszkowski szpital szczyci się 4. miejscem na Mazowszu w rankingu Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.
 
Przypomnijmy, że w lutym SPZZOZ w Wyszkowie uzyskał wydany przez ministra zdrowia certyfikat, a tym samym znalazł się w gronie obecnie 188 szpitali akredytowanych w Polsce. Certyfikat nie tylko potwierdza jakość leczenia szpitalnego, ale też wpływa na wysokość kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.
Po wizycie akredytacyjnej przeprowadzonej przez wizytatorów Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia wyszkowska placówka otrzymała ocenę 86% (do otrzymania akredytacji niezbędne jest uzyskanie co najmniej 75%). Poddanie się przez szpital ocenie jest dobrowolne, ale akredytacja jest postrzegana jako jeden z elementów wyróżniający jednostkę. Komisja sprawdzała m.in. sprzęt, jakim dysponuje szpital, przeglądy, opiekę nad pacjentem, ocenę jego stanu zdrowia, diagnostykę, odżywianie, była na wszystkich oddziałach, gdzie personel medyczny pytała o procedury.
 
 
– W oddziałach oceniamy czystość powierzchni i zagęszczenie sal, zwracamy uwagę, czy powierzchnia sal jest dostosowana do liczby przebywających pacjentów. Standardy akredytacyjne uwzględniają również potrzebę zapewnienia każdemu pacjentowi czystej bielizny pościelowej, koców i poduszek. W kuchni sprawdzamy proces technologiczny przygotowania posiłków, zasady dobrej praktyki żywieniowej i sanitarnej – Magdalena Tomczyk, przewodnicząca zespołu wizytacyjnego powiedziała „Faktowi”, który opublikował ranking szpitali.
Wizytatorzy oceniają również m.in. dostępność i jakość diagnostyki, sprawdzają stosowane procedury, transport pobranego od pacjenta materiału do badań, zasady jego pobierania, przechowywania, weryfikują procedury zapobiegania zakażeniom szpitalnym, analizują dokumentację medyczną, rozmawiają z personelem i samymi pacjentami.
Certyfikat ważny jest przez 3 lata. Jego uzyskanie oznacza też wyższy kontrakt dla szpitala, zwiększenie ryczałtu o 2%.

ZOBACZ RANKING ⇒ ⇒ ⇒ fakt.pl
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość