SPZZOZ w Wyszkowie uzyskał wydany przez ministra zdrowia certyfikat, a tym samym znalazł się w gronie 187 szpitali akredytowanych w Polsce. Certyfikat nie tylko potwierdza jakość leczenia szpitalnego, ale też wpłynie na wysokość kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.
W grudniu 2021 r. szpital cieszył się z pozytywnego wyniku wizyty akredytacyjnej przeprowadzonej przez wizytatorów Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Placówka otrzymała ocenę 86% (do otrzymania akredytacji niezbędne jest uzyskanie co najmniej 75%).
CZYTAJ WIĘCEJ: Wyszkowski szpital pomyślnie przeszedł weryfikację Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia
Poddanie się przez szpital ocenie jest dobrowolne, ale akredytacja jest postrzegana jako jeden z elementów wyróżniający jednostkę. Komisja sprawdzała m.in. sprzęt, jakim dysponuje szpital, przeglądy, opiekę nad pacjentem, ocenę jego stanu zdrowia, diagnostykę, odżywianie, była na wszystkich oddziałach, gdzie personel medyczny pytała o procedury.
Szpitale, które przeszły pozytywnie przegląd akredytacyjny, są postrzegane jako bardziej bezpieczne i przyjazne pacjentowi, efektywniej zarządzane, posiadające narzędzia do ciągłego nadzoru oraz analizy procesów terapeutycznych - czytamy w komunikacie dyrektora SPZZOZ w Wyszkowie Tomasza Borońskiego. - Wszystkich pacjentów naszego szpitala zapewniamy, że utrzymamy standardy jakości świadczonych przez nas usług leczniczych i poczynimy wszelkie starania, aby podwyższać jakość w obszarach, które tego wymagają. W imieniu dyrekcji szpitala i całego zespołu audytorów wewnętrznych chciałbym serdecznie podziękować całemu personelowi szpitalnemu za zaangażowanie i wkład, jaki włożyli w uzyskanie Certyfikatu Akredytacyjnego.
Certyfikat ważny jest przez 3 lata. Jego uzyskanie oznacza też wyższy kontrakt dla szpitala, zwiększenie ryczałtu o 2%.