WOŚP: ofiarowaliśmy 99.318,74 zł (foto)

Wydarzenia

WOŚP: ofiarowaliśmy 99.318,74 zł (foto)

15.01.2018
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. Sylwia Bardyszewska, Maciej Kowalski
26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Trwa wielkie podsumowywanie zbiórki. W niedzielę w nocy sztab poinformował, że przez cały weekend w sumie udało się zebrać 99.318,74 zł.
O piątkowych i sobotnich wydarzeniach informowaliśmy na bieżąco. W niedzielę na placu miejskim jako pierwsi stawili się sportowcy. W biegu „Policz się z cukrzycą” wzięło udział 66 osób. Najpierw rozgrzewka, którą poprowadziła Joanna Zglec, a potem krótka przebieżka do parku miejskiego, na start biegu. Wśród pań najszybsza była Izabela Gudanis, II miejsce zajęła Magdalena Nizińska, III – Magdalena Deluga (wszystkie panie z Wyszkowa). Przemysław Karpiński z Karpina wygrał w kategorii panów. Jako II na metę dobiegł Łukasz Domalewski z Wyszkowa, jako III – Tomasz Sadlik z Lucynowa Dużego. Dochód z biegu zostanie w całości przekazany na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży.
W południe w Bibliotece Miejskiej rozpoczęły się zajęcia prowadzone przez stowarzyszenie „Bądźmy w kontakcie”, podczas których wykonano piękny baner WOŚP. Baner późnym wieczorem pojechał z przedstawicielami wyszkowskiego sztabu WOŚP do studia w Warszawie.
Tradycją finałów WOŚP są pokazy ratownictwa medycznego, w tym roku przygotowało go OSP w Kamieńczyku.
Występy na plenerowej scenie rozpoczęli lokalni artyści: Zespół Śpiewaczy „Nadbużanie”, TOMITOFA – Autorska Szkoła Artystyczna i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 5. Wieczorem wystąpił zespół JOKER.
Przy wielkim ognisku, przy którym czuwali strażacy ochotnicy, można było nie tylko ogrzać się, ale i posilić. Do swojej kawiarenki zaprosili wyszkowscy harcerze. WOŚP można było również wesprzeć, korzystając z miejskiego lodowiska, strzelnicy ASG, czy przejażdżek samochodami terenowymi. Wielkie podziękowania należą się 124 wolontariuszom, którzy przez cały dzień, mimo mrozu, zbierali pieniądze do puszek.
Po południu w Bibliotece Miejskiej rozpoczęła się licytacja. Wielu uczestników przyszło, by wylicytować serduszka WOŚP, jak co roku ufundowane przez prowadzących aukcję Stanisława Świadkowskiego i Tomasza Abramczyka - z okazji 26. Finału 25 srebrnych i jedno złote. Ze złotym do domu wróciły Oliwia i Amelia, tata zapłacił za nie 2.600 zł. Wśród srebrnych największe ceny osiągnęły serduszka z numerami 26. – 500 zł i 13. – 400 zł.
W sumie na aukcji wystawiono 125 przedmiotów, m.in. gadżety 26. Finału WOŚP, karnety na basen, siłownię, na zabiegi kosmetyczne i do dietetyków, obrazy i witraże. Można też było wylicytować rękawice, w których Mateusz Śniadała walczył z Pawłem Trybałą „Trybsonem” i przejazd samochodem rajdowym z Kacprem Terlikowskim. 500 zł zapłacono np. za jeden z koszy z darami lasu od Nadleśnictwa Wyszków, 300 zł – weekend w Zakopanem, 460 zł – witraże wykonane przez Alicję Zapolską, 300 zł – książkę Ryszarda Kalisza z autografem, 420 zł – piękne wydanie „Pana Tadeusza” podarowane przez dyrektor biblioteki, 180 zł – zwiedzanie huty szkła, 220 zł - serce z kartonu podświetlane ledami zaprojektowane i wykonane przez drukarnię Quad/Graphics, 260 zł – karnet na 26 seansów w wyszkowskim kinie, 500 zł – złote serduszko z jednego z wcześniejszych finałów, 500 zł - kolację dla dwóch osób, którą w swoim domu przygotuje burmistrz Grzegorz Nowosielski (wylicytował ją Adam Rojek).
Gdy licytacja dobiegała końca, przed sceną zrobiło się tłoczno. Przeboje zespołu lady Pank śpiewał zespół „Tacy sami”, a punktualnie o godz. 20 wyszkowianie podziwiali światełko do nieba, czyli pokaz sztucznych ogni.
Wyniki weekendowej zbiórki
licytacja 21.144,25 zł
koncert w Starym Browarze – 2.534,06 zł
przegląd w „Hutniku” – 3.375,58 zł
Pokusa Kebab – 1.802,95 zł
Stary Browar dyskoteka – 423,54 zł
Quad/Graphics – 1.840,23 zł
W poprzednich latach podczas WOŚP ofiarowaliśmy:
2017 r. - 111.202 zł (dotychczasowy rekord wyszkowskich finałów)
2016 r. – 67.555 zł
2015 r. – 59.330 zł
2014 r. – 61.068 zł
2013 r. – 60.819 zł
2012 r. – 73.966 zł
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
W rocznicę napaści ZSRR na Polskę

W rocznicę napaści ZSRR na Polskę

Prawo i Sprawiedliwość w Wyszkowie oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Warszawa Wschód „Obwód Rajski Ptak” Koło w Wyszkowie zapraszają mieszkańców do udziału w obchodach 84. rocznicy napaści sowieckiej na Polskę. Uroczystość odbędzie się 17 września (w niedzielę) o godz. 18:00 w Wyszkowie.
zobacz więcej
Finanse publiczne – co warto o nich wiedzieć?

Finanse publiczne – co warto o nich wiedzieć?

Wiedza na temat finansów publicznych jest kluczowa dla zrozumienia sposobu działania polskiej gospodarki. Pochodzenie środków finasowych zasilających budżet państa czy też zjawisko inflacji to elementy, których świadomość jest istotna i zarazem niewystarczająca do zrozumienia otaczającej nas rzeczywistości. Dlatego też w niniejszym artykule przyjrzymy się kluczowym zaganieniom związanym z finansami publicznymi i przybliżymy ich prawne uzasadnienie.
zobacz więcej
Kolej na park i kolej na zmiany w planie

Kolej na park i kolej na zmiany w planie

Na najbliższej sesji (28 września) radni podejmą decyzję w sprawie uwzględnienia lub odrzucenia uwag zgłoszonych do projektu planu zagospodarowania terenu przy torach, gdzie gmina planuje realizację projektu „Kolej na park”. Z dyskusji wynika, że radni nie są przekonani do zmian, zwłaszcza zmniejszania powierzchni biologicznie czynnej.
zobacz więcej
Szkoła Podstawowa w Łosinnie nosi imię Cichociemnych Spadochroniarzy AK (FOTO)

Szkoła Podstawowa w Łosinnie nosi imię Cichociemnych Spadochroniarzy AK (FOTO)

Podniosła uroczystość nadania imienia Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej Szkole Podstawowej w Łosinnie odbyła się 29 września. Szkoła otrzymała również sztandar.
zobacz więcej