Wmówiła seniorce awarię. Z domu wyszła z biżuterią

Wydarzenia

Wmówiła seniorce awarię. Z domu wyszła z biżuterią

30.01.2021
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Szkatułkę z biżuterią straciła seniorka, do której mieszkania weszła kobieta mająca pomóc w usunięciu rzekomej usterki instalacji wody. 
 
W piątek 29 stycznia po godz. 13 do seniorki z Wyszkowa zapukała kobieta, która twierdziła, że w mieszkaniu doszło do usterki wody. Aby ją usunąć, domowniczka miała pójść do łazienki i puścić wodę do wanny. W tym czasie złodziejka ukradła z barku pudełko z biżuterią. Pokrzywdzona straty wstępnie oszacowała na 500 zł.
Wyszkowscy policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność i wzmożoną czujność w kontaktach z nieznajomymi. - Kiedy jesteśmy sami, nie wpuszczajmy do obcych osób. Może się bowiem okazać, że po wizycie takich akwizytorów zginą pieniądze lub inne wartościowe rzeczy – uczula rzecznik policji kom. Damian Wroczyński. - Osoby starsze i samotnie mieszkające są szczególnie narażone na działania oszustów.
Pamiętajmy, że oszuści wchodzą do mieszkań lub domów podając się za przedstawicieli różnych instytucji np. administracji, spółdzielni, zakładu energetycznego lub gazowego, kominiarzy, Narodowego Funduszu Zdrowia, z „polecenia” sołtysa, oferując coś do sprzedaży albo po prostu proszą o wodę lub coś do jedzenia. Starają się pod jakimś pozorem odwrócić uwagę mieszkańców i w tym czasie kradną. W wielu przypadkach są bardzo wiarygodni.
Najlepiej zadzwonić najpierw do administracji osiedla lub instytucji, na którą się powołują goście, by potwierdzić ich wiarygodność. O ile jest to możliwe, poprośmy o obecność sąsiada lub osoby, której ufamy. Pod żadnym pozorem nie zostawiajmy przybyszów samych w pomieszczeniach, nie pokazujmy im żadnych pieniędzy czy dokumentów. Pamiętajmy również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, jak chociażby zamykaniu drzwi wejściowych. 
W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, co do intencji odwiedzających nas osób, należy niezwłocznie powiadomić policję dzwoniąc pod nr telefonu 997 lub 112.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość