Włamywacz dotkliwe pobił 79-letniego właściciela domu

Wydarzenia

Włamywacz dotkliwe pobił 79-letniego właściciela domu

08.05.2024
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
45-letni włamywacz dotkliwie pobił 79-letniego właściciela domu. Szybko został zatrzymany przez policję, a sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu napastnika. To drugi włamywacz zatrzymany w ostatnich dniach na terenie powiatu wyszkowskiego.
 
W niedzielę 5 maja wyszkowscy funkcjonariusze zostali powiadomieni o usiłowaniu włamania do jednego z domów jednorodzinnych w gminie Brańszczyk, a po chwili o tym, że na terenie drugiej posesji został napadnięty mężczyzna. Okazało się, że sprawca, nie zważając, czy ktoś jest w domu, wybił szybę w oknie, ale został spłoszony przez domowników i uciekł. Mieszkańcy domu nie odpuścili, ruszyli za włamywaczem i udało im się zrobić mu zdjęcie. 
Ten chwilę później… włamał się do kolejnego domu. Tam zaatakował i dotkliwie pobił 79-latka, okradł go z pieniędzy, biżuterii i sprzętu elektronicznego. Ofiara napaści z poważnymi obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.
Włamywacz ukrył się w lesie, ale szybko został namierzony i zatrzymany przez policję. To 45-letni obywatel Litwy, który w swoim kraju odbywał już karę pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego.
Policjanci doprowadzili podejrzanego do prokuratury, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzuty rozboju i usiłowania włamania. Sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
 
Podejrzany o włamanie sprzed kilku miesięcy
W długi weekend policjanci zatrzymali 27-latka podejrzanego o włamanie, do którego doszło na terenie gminy Zabrodzie w grudniu 2023 r. Złodziej do domu dostał się przez okno, a jego łupem padła biżuteria, pieniądze oraz perfumy o łącznej wartości ponad 4.000 zł. Właścicielka domu zastała włamywacza i postanowiła odebrać mu skradzione przedmioty. Doszło między nimi do szarpaniny, po czym mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia. 
- Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie. To dzięki wykonanym przez nich czynnościom operacyjnym, wstępnym typowaniu osób mogących mieć związek z tym czynem i przeprowadzonym działaniom doszło do zatrzymania 27-letniego mężczyzny - informuje rzecznik wyszkowskiej policji mł. asp. Wioleta Szymanik. - Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu. 27-latek odpowie za dopuszczenie się kradzieży rozbójniczej.
1 maja sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.
Eurodock - maj 2024
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość