Wiesław Leśniakiewicz wiceszefem MSWiA?

Wydarzenia

Wiesław Leśniakiewicz wiceszefem MSWiA?

08.12.2023
autor: Sylwia Bardyszewska
Gen. bryg. Wiesław Leśniakiewicz, przez 8 lat komendant główny Państwowej Straży Pożarnej, mieszkaniec powiatu wyszkowskiego ma zostać wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji w nowym rządzie Donalda Tuska.
 
W piątek 8 grudnia Donald Tusk zorganizował spotkanie ze swoim przyszłym gabinetem. W budynku parlamentu pojawili się politycy typowani na ministrów w nowym rządzie Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Nowej Lewicy.- Mam nadzieję, że w środę dojdzie do zaprzysiężenia rządu. Kilka godzin później będą zapadały w Brukseli ważne dla Polski decyzje – na późniejszym briefingu prasowym powiedział Donald Tusk. - Wiele decyzji będzie trzeba podjąć dosłownie godziny po powołaniu rządu.
Nazwiska kandydatów na ministrów przyszłego rządu nie są już tajemnicą. Ministrem spraw wewnętrznych i administracji ma zostać Marcin Kierwiński (Koalicja Obywatelska). Wiele wskazuje na to, że wiceministrem zostanie mieszkaniec gminy Zabrodzie gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz. Tę wiadomość ogłosił w piątek 8 grudnia podczas świątecznego spotkania ludowców powiatu wyszkowskiego europoseł Jarosław Kalinowski. 
Przypomnijmy, że gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz przez 8 lat był komendantem głównym Państwowej Straży Pożarnej. W 2015 r. został odwołany przez ówczesną premier Beatę Szydło. 
Służbę w PSP zaczynał w 1978 r.; na pierwszy stopień oficerski mianowano go w 1982 r. W swojej karierze był m.in. komendantem Komendy Rejonowej Straży Pożarnych w Nowym Targu, komendantem krakowskiej Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej, a od 2003 r. mazowieckim komendantem wojewódzkim PSP. Następnie został wicekomendantem PSP. Obecnie jest m.in. wiceprezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Samochód dachował i wpadł do rowu. W środku matka z dzieckiem

Samochód dachował i wpadł do rowu. W środku matka z dzieckiem

Do poważnego wypadku doszło we wtorek rano w Dębinkach (gmina Zabrodzie). Samochód, którym podróżowała matka z dzieckiem, dachował i wpadł do rowu. 3-letnie dziecko trafiło do szpitala.
zobacz więcej
Kto może być naszym obrońcą w sądzie?

Kto może być naszym obrońcą w sądzie?

W świecie prawa, często pojawia się pytanie: kto może nas reprezentować w sądzie? Choć pierwsza myśl kieruje nas ku adwokatom i radcom prawnym, rzeczywistość jest znacznie bardziej zróżnicowana. Reprezentacja prawna nie ogranicza się bowiem tylko do osób o formalnym prawniczym wykształceniu. Ten artykuł ma na celu przybliżenie różnych możliwości reprezentacji w sądzie, ukazując, że pomoc prawną możemy otrzymać także od innych, często nieoczekiwanych stron.
zobacz więcej
Uwaga! Tymi ulicami rolnicy będą przejeżdżać podczas czwartkowego protestu

Uwaga! Tymi ulicami rolnicy będą przejeżdżać podczas czwartkowego protestu

Jak już informowaliśmy, w czwartek 29 lutego w Wyszkowie ma się odbyć protest rolników. Policja informuje, którymi ulicami będą przemieszczali się protestujący. Utrudnienia potrwają od godzin porannych do popołudnia.
zobacz więcej
Bal studniówkowy maturzystów Zespołu Szkół nr 1 (FOTO)

Bal studniówkowy maturzystów Zespołu Szkół nr 1 (FOTO)

Noc z 10 na 11 lutego była ostatnią nocą karnawału, a dla maturzystów Zespołu Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie także ostatnią i wyjątkową nocą szalonej zabawy przed zbliżającą się maturą. Ich odbywająca się w hali WOSiR studniówka była wyjątkowo liczna, poloneza wspólnie zatańczyło ok. 300 osób.
zobacz więcej