„Wieś wczoraj, dziś i jutro” w PeKaP (foto)

Wydarzenia

„Wieś wczoraj, dziś i jutro” w PeKaP (foto)

05.10.2020
autor: Elżbieta Szczuka
W niedzielę 4 października 2020 r. w Galerii PeKaP (mieści się na dworcu kolejowym) odbył się wernisaż wystawy poplenerowej zatytułowanej „Wieś wczoraj, dziś i jutro”. Barwne obrazy inspirowane wiejską i nadbużańską przyroda ogląda się z dużą przyjemnością.
 
Swoje prace zaprezentowało 13 artystów: Tamara Baczkowska-Urban, Katarzyna Borkowska, Agnieszka Długołęcka, Michalina Derlicka, Jagna Derlicka, Irena Filipowicz, Leszek Gapski, Tomasz Januszewski, Henryk Kiełczewski, Liliana Soja i Anna Zalewska-Falińska. Na przełomie maja i czerwca uczestniczyli oni w plenerze malarskim, który odbywał się u Barbary Polak w Jackowie Dolnym, w „Domu nad wierzbami”, w przepięknej scenerii rozlewisk Bugu. 
Plener i wystawa zatytułowane „Wieś wczoraj, dziś i jutro”. zostały zorganizowane w ramach projektu „Żyjemy sztuką tu i teatr”.
- Napisaliśmy projekt do Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, w marcu były wyniki - informuje Agnieszka Długołęcka, prezes Stowarzyszenia Form Artystycznych i Turystycznych FormAT, od 2014 r. prowadzącego Galerię PeKaP. - Dostaliśmy bardzo dużo punktów, same pochwały. W projekcie są warsztaty psychoedukacyjne, teatralne, aktywizacja, plener malarski i wystawa poplenerowa, będzie też spektakl o Wyszkowie, w którym wystąpią podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy „Soteria”.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość