Ukradł alkohol, groził policjantom i skopał radiowóz

Wydarzenia

Ukradł alkohol, groził policjantom i skopał radiowóz

08.02.2024
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
Pijany 32-letni mieszkaniec gminy Wyszków został zatrzymany po tym, jak znieważył interweniujących policjantów. Chwilę wcześniej awanturował się z ekspedientką w sklepie, z którego ukradł alkohol.
 
Zdarzenie miało miejsce we wtorek 6 lutego ok. godz. 12.40 w Leszczydole-Nowinach. Z odebranego przez policję zgłoszenia wynikało, że nietrzeźwy mężczyzna awanturuje się i nie chce opuścić sklepu. Na miejscu funkcjonariusze zastali dwóch mężczyzn, którzy postanowili uniemożliwić mężczyźnie ucieczkę, gdyż jak się okazało, 32-letni mieszkaniec gminy Wyszków przyszedł do sklepu pijany i bez pieniędzy, ale z zamiarem kupna alkoholu. Kiedy jego plany się nie powiodły, wziął piwo z półki i postanowił wyjść ze sklepu, nie płacąc za nie.
W trakcie podjętych przez policjantów czynności, mężczyzna był wobec nich agresywny, zaczął ich wyzywać, a nawet groził pozbawieniem życia. Na koniec zaczął kopać w radiowóz. Nie reagował na polecenia wydawane przez mundurowych. Został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 1 promil.
Po wytrzeźwieniu 32-latek usłyszał zarzuty znieważenia i kierowania gróźb karalnych, do czego się przyznał. Zgodnie z prawem, mężczyźnie grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat. Nie obejdzie się również bez odpowiedzialności za kradzież, której się dopuścił.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Studniówka maturzystów CEZiU "Kopernik" (FOTO)

Studniówka maturzystów CEZiU "Kopernik" (FOTO)

Już tylko symboliczne sto dni dzieli nas od egzaminów maturalnych. Dzisiaj jest ten jedyny dzień, kiedy możemy o tym nie myśleć i poświęcić się zabawie – cieszyli się maturzyści Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik”, których bal studniówkowy odbył się 3 lutego w sali bankietowej „Sylwia”.
zobacz więcej
Ukradł BMW… swojemu bratu

Ukradł BMW… swojemu bratu

Policja zatrzymała 19-latka, który ukradł BMW… swojemu bratu.
zobacz więcej
Wpływ pożyczek online na zdolność kredytową

Wpływ pożyczek online na zdolność kredytową

Rozważasz pożyczkę online, ale zastanawiasz się, jak może ona wpłynąć na Twoją zdolność kredytową? Jest to ważne pytanie, które warto sobie zadać przed podjęciem decyzji. Zdolność kredytowa to kluczowy element Twojego profilu klienta banku, który decyduje o możliwościach uzyskania finansowania w przyszłości. W tym artykule przyjrzymy się, jak pożyczki online, takie jak te oferowane przez pośrednika pożyczkowego Flotino, mogą wpłynąć na Twoją zdolność kredytową i co możesz zrobić, aby utrzymać ją na dobrym poziomie.
zobacz więcej
Srebrny jubileusz Powiatu Wyszkowskiego (FOTO)

Srebrny jubileusz Powiatu Wyszkowskiego (FOTO)

Uroczysta gala z okazji jubileuszu Powiatu Wyszkowskiego była okazją do spotkania osób, które przez 25 lat tworzyły powiatową samorządność. - Myślę, że pierwszy raz od dawna spotykamy się w takim gronie – są wśród nas radni wszystkich kadencji, starostowie, wicestarostowie, członkowie zarządów wszystkich kadencji, wielu byłych i emerytowanych pracowników starostwa i jednostek organizacyjnych – zauważyła Ewa Michalik, prowadząca uroczystość, która odbyła się 8 lutego w WOK „Hutnik”.
zobacz więcej