Tak ma wyglądać wyszkowski dworzec

Wydarzenia

Tak ma wyglądać wyszkowski dworzec

17.03.2023
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. Urząd Miejski
Burmistrz Grzegorz Nowosielski podpisał dokumenty finalizujące zakup od PKP S.A. ostatniej działki na terenie wyszkowskiego dworca PKS, do której gmina Wyszków nie posiadała tytułu własności.
 
Jesteśmy coraz bliżej realizacji naszych zamierzeń inwestycyjnych, mających na celu stworzenie, nie tylko funkcjonalnej infrastruktury dla podróżujących ale również kolejnego atrakcyjnego miejsca dla naszych mieszkańców!
Poczyniliśmy już pierwsze kroki, w celu pozyskania środków finansowych na realizację tego przedsięwzięcia, składając wniosek o dofinansowanie do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego – na I etap realizacji zadania – informuje urząd miejski.
Przypomnijmy, że w połowie 2021 r. gmina przystąpiła do realizacji projektu „Kolej na park”, który został podzielony jest na dwie części. Pierwsza ukierunkowana jest na sam dworzec, druga - pobliski teren zielony. 
W listopadzie ubiegłego roku prezentowaliśmy koncepcję zagospodarowania pierwszej części. Parterowy budynek dworca, który powstał na początku XX w., ma ponad 200 m kw., w tym poczekalnia ponad 60 m kw. - Budynek, oczywiście, zachowa podstawowe funkcje dworca, z poczekalnią, toaletami i miejscem na kasy biletowe – mówiła nam wówczas naczelnik wydziału rozwoju Żaneta Kozak. Swoją siedzibę zachowa również znajdująca się na dworcu Galeria PeKaP.
Przebudowana zostanie natomiast część z obecnym przystankiem autobusowym. Budyneczek dawnej poczekalni PKS zostanie rozebrany. W tym miejscu odbywał się będzie ruch autobusowy. Będzie wiata dla pasażerów oczekujących na autobus i przyjezdnych oraz 30 miejsc parkingowych.
 
 
Równolegle trwają prace koncepcyjne modernizacji budynku dworca. Autorem koncepcji jest HUSHVIZ Damian Bajowski. Gmina zapowiada, że wkrótce zaprezentuje pełną wizualizację dworca.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość

OGŁOSZENIE

Zgodnie z art. 35 ust 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami Wójt Gminy Zabrodzie informuje, że

został ogłoszony wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Zabrodzie przeznaczonych do najmu i dzierżawy.

Wykaz dostępny jest na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Zabrodzie ul. Wł. St. Reymonta 51, 07-230 Zabrodzie oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Zabrodzie.

Wójt Gminy Zabrodzie
Krzysztof Jezierski

Zitcom