Syn po wyjściu z więzienia znów zgotował ojcu piekło

Wydarzenia

Syn po wyjściu z więzienia znów zgotował ojcu piekło

06.11.2023
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
47-letni mieszkaniec gminy Zabrodzie ponownie trafił do więzienia za znęcanie się nad swoim 82-letnim ojcem!
 
O tym, jak brutalnie mieszkaniec gminy Zabrodzie traktował swojego 81-letniego wówczas ojca, pisaliśmy w maju 2022 r. Wezwani na miejsce policjanci, zastali starszego mężczyznę, który na widok mundurowych rozpłakał się, prosząc o pomoc. Tłumaczył, że nie zgłaszał interwencji i nie szukał pomocy, ponieważ bał się złości syna. Śledczy ustalili wówczas, że syn znęcał się psychicznie i fizycznie nad ojcem, wszczynając awantury, w trakcie których wyzywał seniora, groził pozbawieniem życia, uderzał go oraz kopał po całym ciele. Oprawca usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany.
 
 
47-latek po opuszczeniu zakładu karnego otrzymał sądowy zakaz zbliżania się do ojca. Pod koniec października wyszło na jaw, że wielokrotnie łamał zakaz pod pretekstem robienia prania. Policja pojawiła się w domu seniora, gdy syn pobił go po raz kolejny.
Z zabranego na nowo materiału dowodowego wynika, że 47-latek znów znęcał się psychiczne i fizycznie nad ojcem. Wszczynał awantury, był agresywny, wyzywał, groził pozbawieniem życia, uderzał dłonią po twarzy, nakłaniał do samookaleczania, ograniczał wolność i uniemożliwiał spożywanie posiłków.
47-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty z art. 244 Kodeksu karnego (naruszenie zakazu sądowego) oraz art. 207 par. 1 (znęcanie się nad osobą najbliższą). Przestępstwo znęcania popełnił w warunkach recydywy. Decyzją sądu ponownie został tymczasowo aresztowany. Teraz grozi mu kara ponad 7 lat więzienia.
 
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość