Sprzedaż węgla w gminie Wyszków. Więcej czasu na złożenie wniosku

Wydarzenia

Sprzedaż węgla w gminie Wyszków. Więcej czasu na złożenie wniosku

08.12.2022
autor: Sylwia Bardyszewska
Do 15 grudnia gmina Wyszków przedłużyła termin na składanie wniosków o preferencyjny zakup węgla. Koszt zakupu 1 tony węgla/groszku/orzecha wynosi 1.950 zł brutto.
 
Przyjmowanie wniosków na zakup preferencyjny paliwa stałego (i dodatek elektryczny) odbywa się w pokoju 146 urzędu miejskiego. Wzór wniosku znajduje się na stronie internetowej wyszkow.pl.
Przypomnijmy, że uprawnionymi do zakupu węgla po preferencyjnej cenie są gospodarstwa domowe, które: otrzymały dodatek węglowy lub pozytywnie rozpatrzono wniosek o wypłatę dodatku węglowego lub jeśli nie złożono wniosku o wypłatę dodatku węglowego, a dokonano zgłoszenia lub wpisania węgla jako głównego źródła ogrzewania w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.
Procedura jest następująca. Osoby, których wnioski zostały pozytywnie zweryfikowane, zostaną poinformowane telefonicznie o dostępności węgla. Decyduje kolejność złożenia wniosku. 
Warunkiem odbioru węgla jest uprzednie wniesienie opłaty w kasie Banku Spółdzielczego w Urzędzie Miejskim w Wyszkowie (gotówką i kartą ) lub przelewem.
 
Dane do przelewu:
Gmina Wyszków, al. Róż 2, 07-200 Wyszków
numer konta: 74 8931 0003 0002 2233 2000 0636
W tytule przelewu: imię i nazwisko oraz adres zamieszkania wnioskodawcy, numer wniosku, rodzaj i waga asortymentu.

Koszt zakupu 1 tony węgla/groszku/orzecha wynosi: 1.950 zł brutto
Koszt zakupu 1,5 tony węgla/groszku/orzecha wynosi: 2.925 zł brutto
W pokoju 123 w Urzędzie Miejskim osoba uprawiona otrzyma dowód zapłaty oraz fakturę do odbioru węgla w punkcie. 
W ramach realizacji programu preferencyjnego zakupu paliwa stałego dla gospodarstw domowych, gmina Wyszków podjęła współpracę z Krzysztofem Paziem prowadzącym działalność pod nazwą: Firma Usługowo- Handlową PARTNER. Skład węgla otrzyma wykaz odbiorców uprawnionych, którzy wnieśli opłatę. Zgłaszając się po odbiór węgla (ul. Białostocka naprzeciwko stacji paliw Orlen), należy pamiętać o zabraniu ze sobą faktury, która będzie podstawą do wydania węgla.
Gmina Wyszków nie organizuje transportu zakupionego węgla. Należy uczynić to we własnym zakresie lub ustalić z firmą prowadzącą skład węgla - wiąże się z tym dodatkowa opłata.
Skład czynny jest w dniach: poniedziałek, środa i piątek w godz. 8-16.
Urzędnicy magistratu zaznaczają, że dostępność węgla zależna jest od spółek Skarbu Państwa, które go dostarczają. Umowę na zakup węgla gmina Wyszków, podobnie jak inne okoliczne samorządy, zawarła umowę ze spółką WĘGLOKOKS S.A. Katowice. Gmina, realizując zadanie, jest jedynie pośrednikiem w dystrybucji węgla i nie ponosi odpowiedzialności za deklarowaną jakość dostarczonego węgla oraz jego dostępność - czytamy w informacji urzędu.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość