Pucharki do deserów - jakie sprawdzą się w profesjonalnej kawiarni?

Wydarzenia

Pucharki do deserów - jakie sprawdzą się w profesjonalnej kawiarni?

21.07.2021
autor: materiał zewnętrzny
W jakim naczyniu podać deser, aby klient zapragnął go zjeść? Jak zachęcić go do zamówienia kolejnej słodkości? Tu znaczenie ma nie tylko smak, ale też ładny puchar, w którym lody czy owocowy mus będą wyglądały apetycznie. Wiedzą o tym właściciele i menedżerowie najlepszych kawiarni. Najwyższa pora, aby wszyscy poznali tę tajemnicę.
 

Wyposażenie kawiarni - o czym warto pamiętać?

Jak powinna wyglądać profesjonalna kawiarnia czy lodziarnia? Najlepiej, aby już witryny i wejście zachęcały przechodniów do wejścia. Wewnątrz z kolei liczy się czystość, smakowity zapach kawy czy owoców, a także dekoracje i ogólna estetyka. Równie ważne są zdjęcia gotowych deserów, zamieszczone na stronie internetowych oraz w menu. Dobra fotografia produktowa to magnes dla klientów. W przypadku branży cukierniczej ma ona olbrzymie znaczenie. Warto pamiętać przy tym, że szklany pucharek deserowy o ciekawym kształcie to naczynie, w którym poszczególne warstwy lodów, musu owocowego czy bakali będą ładnie wyeksponowane. I to nie tylko na witrynie kawiarni, ale przede wszystkim na ladzie kawiarni, na tacach i na stołach. Potencjalny klient przed złożeniem zamówienia zwykle rozgląda się dyskretnie dookoła. Zerka na stoliki i na to, co jedzą klienci. Ciasta i desery lodowe ładnie podane w eleganckich, szklanych naczyniach z pewnością zachęcą go do skosztowania rarytasów. Gość kawiarni, widząc ładne naczynia, czy to szklanki, miseczki, czy pucharki deserowe wie i czuje, że właściciel kawiarni ma gust, a zadowolenie klientów, wrażenia smakowe i estetyczne są najważniejsze. A jakie cechy mają pucharki deserowe, używane w gastronomii?
 

Najlepsze pucharki deserowe do kawiarni

Szklane naczynia, przeznaczone do użytku w gastronomii, są cięższe i grubsze od szklanek czy szklanych miseczek, używanych w gospodarstwach domowych. Dlaczego tak się dzieje? Pucharki deserowe, produkowane do kawiarni i cukierni, są często kilka razy w ciągu dnia zmywane w zmywarce. Muszą więc być wytrzymałe i odporne na stłuczenia, zarysowania czy wyszczerbienia. Niedopuszczalne są jakiekolwiek skazy na szkle. Pucharki deserowe do kawiarni mogą być wykonane z przezroczystego lub kolorowego szkła, a także z kryształu, ale ich wygląd musi być idealny. Powinny być też bezpieczne w użytkowaniu. Gęstość szkła gastronomicznego jest tak dopasowana, aby zminimalizować ryzyko skaleczenia się pracowników kawiarni. Przykładem solidnych, eleganckich i po prostu ślicznych naczyń gastronomicznych są pucharki, szklanki i miski na stronie sklepu internetowego pucharydeserowe.pl. Takie naczynia z pewnością długo posłużą zarówno w kawiarni, jak i w gospodarstwach domowych, gdzie często przyjmuje się gości i serwuje różnego rodzaju desery.
 

Pucharki deserowe - niezbędne w każdym domu

Każda pani domu wie, jak duże znaczenie ma elegancka zastawa stołowa. Czy to talerze, czy szklanki do drinków, czy miseczki deserowe - eleganckie naczynia zawsze robią wrażenie na gościach i świadczą o dobrym guście gospodyni. Do czego przydają się w domu pucharki deserowe? Można podać na przykład szarlotkę z bitą śmietaną albo sernik z gałką lodów czekoladowych. Ciekawym pomysłem są też desery egzotyczne. Jakie? Na przykład coraz popularniejsze lody tajskie. Sprawdź, jak zrobić lody tajskie w domu bez użycia maszyny. To nie jest skomplikowany przepis. Deser można szybko zrobić samodzielnie i podać w szklanych pucharkach. Przy czym frajdę sprawi zarówno wykonanie, jak i zjedzenie takich lodów.

Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość