Podziękowali pasjonatom (foto)

Wydarzenia

Podziękowali pasjonatom (foto)

28.09.2019
autor: Elżbieta Szczuka
Włodarze Gminy Wyszków przed sesją Rady Miejskiej wyrazili uznanie dla zespołu młodych siatkarek i ich trenerki oraz dla zespołu „Oberek” i jego kierownictwa. - Cieszymy się, że są w Wyszkowie ludzie, którzy zarażają pasją – podkreśliła przewodnicząca rady miejskiej Elżbieta Piórkowska.
 
- Rozpoczynamy z przytupem. Honorujemy dzisiaj pasjonatów, a mamy takich w Wyszkowie – mówiła przed rozpoczęciem wrześniowej sesji przewodnicząca rady.
Najpierw uhonorowano najmłodszych – Lilianę Wójcik i Aleksandrę Gołębiewską, reprezentujących UKS Polonez, oraz ich trenerkę Martę Wójcik. W końcu czerwca na XXV Ogólnopolskich Mistrzostwach w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder+Sport wyszkowskie siatkarki zajęły III miejsce.
„Dla pani Marty Wójcik za zaangażowanie, wytrwałość w pracy z młodzieżą i wzorowe rozwijanie siatkarskiego potencjału uczniów Gminy Wyszków” – to wyrazy uznania i podziękowania dla trenerki, podpisane przez przewodniczącą rady i Burmistrza Wyszkowa.  
- I mamy cudowną panią Danusię Deptułę, która kultywuje nasze tradycje, nasz piękny folklor – przewodnicząca zaprosiła zespół pieśni i tańca „Oberek”, który w sierpniu br. zajął I miejsce podczas Nadbużańskiego Festiwalu Folkloru i Kultury w Broku, na którym wystąpiło 18 amatorskich zespołów z 5 powiatów.
List gratulacyjny od burmistrza i przewodniczącej dla zespołu przeczytała wiceprzewodnicząca rady Danuta Kukwa, a Danuta Deptuła otrzymała od burmistrza bukiet kwiatów.
- Jesteśmy seniorami i nie mamy czasu na bylejakość – zaznaczyła szefowa „Oberka”. - Musimy to, co robimy, robić dobrze. Bo chcemy lata, które nam jeszcze zostały, spożytkować jak najpiękniej. Nie moglibyśmy tego robić, gdyby nie wsparcie państwa, gminy, burmistrza, naczelnika wydziału promocji, dyrektora Domu Kultury. Dziękujemy.
Zespół zaprezentował próbkę swojego talentu – pięknie zaśpiewał ludową piosenkę „Oj nasi jadą”. Na akordeonie akompaniował Stanisław Kadłubowski, który odpowiada za muzyczną warstwę zespołu.
Tak młode siatkarki, jak i seniorów z „Oberka” obecni nagrodzili gorącymi brawami.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość