Planują rozbudowę urzędu

Wydarzenia

Planują rozbudowę urzędu

18.06.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
Władze gminy Wyszków i powiatu chcą przygotować projekt rozbudowy obecnej siedziby przy al. Róż.
 
Jeśli ktoś zastanawia się jeszcze, czy na pl. Miejskim powstanie ratusz, to przymiarki władz starostwa i urzędu miejskiego do rozbudowy obecnej, wspólnej siedziby wykluczają taką możliwość. Pierwotnie noszono się z zamiarem tylko remontu dachu, ale oba samorządy doszły do wniosku, że warto zastanowić się nad rozbudową obiektu. Wstępnie ustalono, że warunki techniczne pozwolą na dobudowanie jeszcze jednego piętra.
Na razie oba urzędy wspólnie sfinansują dokumentację projektową. - Myślę, że wszyscy dojrzeliśmy do tego, że ratusz nie będzie budowany - na posiedzeniu komisji oświaty rady miejskiej przyznał skarbnik gminy Dariusz Korczakowski.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Niezwykły hołd prawdziwym Bohaterom (foto)

Niezwykły hołd prawdziwym Bohaterom (foto)

Patrząc na budynek Zespołu Szkół na Polonezie już nikt nie ma wątpliwości, kto jest patronem szkoły. 14 grudnia odsłonięto wielki mural przedstawiający Żołnierzy AK. Prawdziwi bohaterowie, niezwykły hołd, interesująca sztuka, ciekawa lekcja historii – mówiono. Wzruszającą lekcją patriotyzmu były natomiast wspomnienia o żołnierzach AK. Nie bohaterach słynnych lektur, ale mieszkańcach naszego miasta.
zobacz więcej
Kolejna odsłona konkursu fotograficznego „Bug z nami”

Kolejna odsłona konkursu fotograficznego „Bug z nami”

Akademia Umiejętności Pan Hilary po raz trzeci zaprasza osoby fotografujące, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym BUG Z NAMI.
zobacz więcej
Przy śpiewie kolęd (foto)

Przy śpiewie kolęd (foto)

W gronie przyjaciół i serdecznej atmosferze członkowie zespołu „Wyszkowiacy”, który w tym roku obchodzi 25 lat działalności, spędzili wigilijny wieczór, 14 grudnia w barze „Miś”. Zaczęli oczywiście od kolęd.
zobacz więcej
Czy joga jest dobra na kręgosłup?

Czy joga jest dobra na kręgosłup?

W dzisiejszych czasach zdrowy kręgosłup to luksus, którym cieszy się bardzo niewiele osób. Badania dowiodły, że z roku na rok coraz więcej osób boryka się ze schorzeniami kręgosłupa. Co ciekawe, mówimy zarówno o tych starszych osobach, jak i młodszych. Przyjmowanie leków przeciwbólowych nigdy nie rozwiąże naszego problemu, a tylko go zamaskuje. Bardzo skutecznym sposobem na walkę z bólami oraz chorobami kręgosłupa jest joga. Ponadto, jest to bardzo tanie rozwiązanie, gdyż jedyne, w co się musimy zaopatrzyć to odpowiednia mata do jogi. Co warto wiedzieć na ten temat?
zobacz więcej