Paliła liście. Podpaliła drzewa, altankę i samochód (FOTO)

Wydarzenia

Paliła liście. Podpaliła drzewa, altankę i samochód (FOTO)

23.05.2024
autor: opr. SB, fot. OSP Trzcianka
Kobieta, chcąc spalić suche liście na podwórku, podpaliła pobliskie drzewa, altankę i samochód. 45-latka, niestety, nie przewidziała, że przez silny wiatr dojdzie do pożaru.
 
Dużą lekkomyślnością wykazała się 45-letnia mieszkanka gminy Brańszczyk, która na swojej posesji chciała spalić suche liście. Wiatr przeniósł żar na pobliskie drzewa i altankę, ogień przeniósł się również na zaparkowane na terenie posesji osobowe BMW. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
„Niezwłocznie podaliśmy dwa prądy wody w natarciu. W międzyczasie na miejsce dojechały kolejne siły i środki” - sytuację opisuje OSP Trzcianka. - „Dalsze działania polegały na dokładnym przelaniu pogorzeliska oraz schładzaniu komory silnika uszkodzonego auta. Pomocy medycznej wymagała jedna osoba, która po badaniach przeprowadzonych przez Zespół Ratownictwa Medycznego została na miejscu zdarzenia.
Na pochwalę zasługują mieszkańcy, którzy, oczekując na przyjazd zastępów straży pożarnej, próbowali wężami ogrodowymi ugasić pożar.”
Policja apeluje o rozsądek i wyobraźnię. Ogień jest żywiołem i nigdy nie możemy mieć pewności, że będziemy w stanie go opanować. Chwila nieuwagi, silniejszy podmuch wiatru czy ukształtowanie terenu mogą spowodować znacznie większy pożar.
Nina Wiśniewska -ados
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość