Omnibusik uczniów klas III: Łatwa matematyka i… „cała reszta” (FOTO)

Wydarzenia

Omnibusik uczniów klas III: Łatwa matematyka i… „cała reszta” (FOTO)

25.05.2023
autor: Sylwia Bardyszewska
Łatwy - tak uczniowie klas III z uśmiechami na twarzach ocenili test, który przyszło im rozwiązać podczas Gminnego Konkursu Wiedzowego „Omnibusik” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 1. Najtrudniejsze okazało się pytanie o… Wandę Rutkiewicz.
 
Test wymagał sporej wiedzy, bo zawierał pytania ze wszystkich dziedzin, z którymi najmłodsi uczniowie zetknęli się już w szkole. Na pytanie, co było najtrudniejsze, jeden uczniów bez wahania przyznał, że pytanie o Wandę Rutkiewicz. O najsłynniejszej polskiej himalaistce i alpinistce dzieci uczą się w III klasie. - Omnibus nie znaczy, że wie wszystko - uspokajała dyrektor SP nr 1 Hanna Dziubiel. - Nie ma na świecie człowieka, który wie wszystko.
Uczniowie ocenili, że łatwe były natomiast pytania z matematyki i… „cała reszta”.
W konkursie wzięło udział 18 uczniów, a jury sprawdzające prace zdecydowało o przyznaniu dwóch pierwszych, drugich i trzecich miejsc:
I miejsca: Michał Niziński z SP nr 2 w Wyszkowie oraz Kacper Trzciński z SP nr 1 Wyszkowie
II miejsca: Franciszek Wielgolewski z SP nr 2 w Wyszkowie oraz Lena Borecka z SP w Rybnie
III miejsca: Dawid Arbaszewski z SP nr 5 w Wyszkowie oraz Dawid Wójcik z SP nr 3 w Wyszkowie
Nagrody wręczyli uczniom dyrektor SP nr 1 Hanna Dziubiel oraz naczelnik miejskiego wydziału edukacji Sławomir Cieślak.
Eurodock - maj 2024
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
5 powodów, dla których warto reklamować lokalną firmę w wyszukiwarce Google

5 powodów, dla których warto reklamować lokalną firmę w wyszukiwarce Google

Reklamowanie lokalnej firmy w wyszukiwarce Google to ważny krok w budowaniu jej sukcesu. Dzięki temu możesz znacząco zwiększyć widoczność swojej działalności, docierając do klientów w Twojej okolicy. Precyzyjne targetowanie pozwala na efektywne wykorzystanie budżetu, a mierzalne wyniki umożliwiają ciągłą optymalizację kampanii. Dodatkowo, integracja z Google Maps za sprawą wizytówki firmy, która umożliwia zbieranie recenzji klientów buduje zaufanie i reputację Twojej marki. W tym artykule przedstawimy pięć głównych powodów, dla których warto zainwestować w reklamę lokalnej firmy w Google.
zobacz więcej
Koncert w Wyszkowie nie pomógł Jackowi Kurskiemu

Koncert w Wyszkowie nie pomógł Jackowi Kurskiemu

Jacek Kurski wymieniany jest wśród największych przegranych wyborów do Parlamentu Europejskiego, nawet nie otarł się o mandat. Symbolem jego kampanii stał się koncert w Wyszkowie i występ z Zenkiem Martyniukiem.
zobacz więcej
Wyszków bez głowy

Wyszków bez głowy

zobacz więcej
W kajaku butelki po alkoholu. Policja wszczęła poszukiwania kajakarzy

W kajaku butelki po alkoholu. Policja wszczęła poszukiwania kajakarzy

„Trzech kajakarzy nie wróciło na miejsce. Znalazłem pusty kajak wypełniony pustymi butelkami po alkoholu i ślady stóp prowadzące do wody” - w niedzielę policję zaalarmował właściciel wypożyczalni kajaków. Policja wszczęła poszukiwania, ale, na szczęście, skończyło się na strachu. Nieodpowiedzialni mężczyźni porzucili kajaki i wrócili do domów.
zobacz więcej