Nowoczesne ogrodzenia aluminiowe: czy warto? Jakie zalety i wady?

Wydarzenia

Nowoczesne ogrodzenia aluminiowe: czy warto? Jakie zalety i wady?

30.05.2021
autor: materiał zewnętrzny
Wybór ogrodzenia to niełatwa sprawa – wpływ na ostateczną decyzję ma wiele czynników, między innymi aspekt użytkowy, estetyczny czy zasobność portfela. Jest kilka wariantów, nad którymi Polacy pochylają się najczęściej, wśród nich między innymi ogrodzenia aluminiowe. Producent tych wyrobów, firma Qualum, w rozmowie z naszym serwisem wypunktowała tego typu przęsła w ogrodzie. Zapraszamy do lektury!
 

Nowoczesne ogrodzenia aluminiowe – poważna konkurencja na rynku?

Lekkie i dość wszechstronne panele ogrodzeniowe aluminiowe stały się dzisiaj solidną konkurencją dla znanych dotychczas bestsellerów w branży, jak choćby płoty drewniane, stalowe, prefabrykowane czy też gabiony. Ze względu na szereg zalet funkcjonalnych, przęsła ogrodzeniowe aluminiowe zyskują przewagę nad klasycznymi odpowiednikami – łączą w sobie lekkość, ale i mocne oraz trwałe wykonanie, a ponadto design, który z dużą dowolnością dopasujemy do aranżacji elewacji budynku oraz ogrodu. Ogrodzenia aluminiowe z montażem w wielu częściach kraju, między innymi Poznaniu, Łodzi, Wrocławiu czy Kaliszu, oferuje producent na Qualum.pl (https://www.qualum.pl/)
 

Nowoczesne ogrodzenia aluminiowe – jakie zalety?
 

Pierwszym, wspomnianym już plusem, jaki producent ogrodzeń aluminiowych dopisuje przy swoich wyrobach, to ich lekkość – w ten sposób gwarantują one nieproblematyczny transport oraz montaż. Jednocześnie wykonane w innowacyjnej technologii przęsła ogrodzeniowe aluminiowe są niezawodne i mocne, mamy więc złoty środek pomiędzy masą pojedynczego elementu, a jego właściwościami wytrzymałościowymi.

Fot. Jasno beżowe ogrodzenie aluminiowe
 

Kolejną zaletą jest duża wszechstronność w doborze tego typu produktów do wymagań estetycznych samego klienta. Otóż nowoczesne ogrodzenia aluminiowe mogą posiadać niemal dowolną kolorystykę, w przypadku przęseł dostępnych na Qualum.pl, można również dopasować wysokość i szerokość pojedynczego produktu, jak również dopasować rozstawę lamelek oraz ich orientację (pion lub poziom). Jest także swoboda w montażu – panele ogrodzeniowe aluminiowe można montować zarówno do muru, jak i do słupów ogrodzeniowych.

Mimo szeregu zalet, nowoczesne ogrodzenia aluminiowe pozostają w zasięgu kieszeni przeciętnego Polaka. Decyduje o tym niewielka masa, łatwy transport i montaż, jak również duża dostępność na lokalnych rynkach. Pod względem ceny, ogrodzenia aluminiowe można z powodzeniem postawić wyżej niż droższe odpowiedniki kute – oba wyroby wykonywane są na zamówienie, jednakże ogrodzenia kute w warsztatach bywają zdecydowanie droższą inwestycją.

Fot. Nowoczesne ogrodzenie antracytowe (aluminiowe)
 

Nowoczesne ogrodzenia aluminiowe – jakie wady?
 

Cóż, nie można chwalić w nieskończoność, czas na wady. Można do nich zaliczyć fakt, że przęsła ogrodzeniowe aluminiowe są lakierowane, a jak doskonale wiadomo, żadna powłoka nie jest wieczna, zwłaszcza zaś ta narażona na działanie czynników zewnętrznych. Dlatego co pewien czas, średnio co dekadę, zajdzie konieczność ponownego lakierowania i odświeżenia ogrodzenia aluminiowego.

Choć trudno uznać to za wadę, a raczej za pewną niedogodność, warto jednakowoż wspomnieć o designie nowoczesnych ogrodzeń aluminiowych. Przez swój minimalistyczny wyraz często doskonale wpasowują się w aranżacje modernistyczne, skandynawskie, mogą zaś gorzej wpisać się w architekturę rustykalną, sielską, klasycystyczną itp. Po inspiracje warto zajrzeć na stronę Qualum.pl – gdzie producent ogrodzeń aluminiowych udostępnił swoje dotychczasowe realizacje.

 

Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość