Nie wyhamował przed rondem i uderzył w autobus (FOTO)

Wydarzenia

Nie wyhamował przed rondem i uderzył w autobus (FOTO)

25.10.2021
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków, OSP KSRG Długosiodło
15 osób jechało autobusem, w który uderzyło osobowe BMW. Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w poniedziałek rano, chwilę przed godz. 7 w Starym Bosewie.
 
Jak wynika z ustaleń policjantów ruchu drogowego, 20-letni kierowca BMW nie dostosował prędkości do warunków atmosferycznych panujących na drodze, przez co nie zdołał wyhamować przed rondem. BMW uderzyło w tylną część znajdującego się na rondzie autobusu. Na szczęście ani kierowcy, ani nikt z 15 pasażerów autobusu nie został ranny.
Młody kierowca BMW może mówić o dużym szczęściu, bo jego auto zostało mocno zniszczone. Za spowodowanie kolizji drogowej 20-latek z powiatu makowskiego został ukarany mandatem, a do jego konta kierowcy mundurowi dopisali punkty karne.
- W okresie przejściowym bardzo niebezpieczne bywa zjawisko nazywane przez niektórych kierowców czarnym lodem. Jest to niewidzialna warstwa zamarzającej wody, która przylega bezpośrednio do nawierzchni jezdni. Sytuacja ta występuje głównie po opadach deszczu i zamgleniach - mówi rzecznik wyszkowskiej policji kom. Damian Wroczyński. - Są to bardzo trudne warunki pogodowe dla kierowców, a jeżeli do tego dodamy poranne oślepiające słońce, podróż może zakończyć się w sposób nieprzewidziany i niebezpieczny. Największym czynnikiem ryzyka w tej sytuacji jest zawsze nadmierna prędkość, a niezachowanie odpowiedniego odstępu od innych uczestników ruchu, kończy się często kolizją lub wypadkiem.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość