Napis WYSZKÓW na pl. Miejskim: tańszy i nie w tym roku (WIDEO)

Wydarzenia

Napis WYSZKÓW na pl. Miejskim: tańszy i nie w tym roku (WIDEO)

07.12.2022
autor: Sylwia Bardyszewska
Na wiosnę przyszłego roku gmina odłożyła budowę napisu WYSZKÓW na pl. Miejskim. Inwestycja ma być też tańsza niż pierwotnie planowano.
 
Przypomnijmy, że o postawieniu napisu rada miejska (w marcu tego roku) zdecydowała niejednogłośnie i po burzliwej dyskusji, przeznaczając na ten cel 180 tys. zł. 
 
 
Od tego czasu okoliczności się zmieniły, bo w życie weszła ustawa zobowiązująca samorządy do zmniejszenia całkowitego zużycia energii jeszcze w tym roku o 10%. Z tego powodu Wyszków, jak inne samorządy w powiecie wyszkowskim, wyłącza uliczne oświetlenie od północy do godz. 4.00. W mikołajki na ulicach rozbłysło mniej świątecznych ozdób, a wywieszone zostały tylko na miesiąc. 
W związku z koniecznością oszczędzania energii elektrycznej podjęliśmy decyzję o niemontowaniu w tym roku napisu promocyjnego. Do realizacji inwestycji w sercu miasta wrócimy wiosną - informuje urząd miejski. - Wyszkowski napis będzie bardzo charakterystyczny, nawiązujący do kultury kurpiowskiej i czytelny z dwóch stron. Podświetlany ledowo (energooszczędnie) na różne kolory
Inwestycja ma być też tańsza. Będzie kosztowała 145.409 zł, w tym koszt wykonania, dostawy i montażu liter - 92.250 zł, pozostałe koszty (wykonanie fundamentu, koncepcji, dokumentacji projektowej, nadzoru budowlanego) - 53.159 zł.
 
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość