Napadli na sklep. Ekspedientka i przechodnie zamknęli ich w środku

Wydarzenia

Napadli na sklep. Ekspedientka i przechodnie zamknęli ich w środku

03.02.2023
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KMP Ostrołęka
Dwóch mieszkańców powiatu wyszkowskiego napadło na sklep w Ostrołęce. Jeden z nich wszedł za ladę i, grożąc ekspedientce nożem, zażądał wydania pieniędzy. Kobiecie jednak udało się uciec i, z pomocą osób postronnych, zamknąć sprawców w sklepie…
 
Zdarzenie miało miejsce 30 stycznia. Zgłoszenie dotyczące rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia Komenda Miejska Policji w Ostrołęce otrzymała ok. godz. 17. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że do jednego ze sklepów weszło dwóch mężczyzn. Po chwili jeden z nich wszedł za ladę i, trzymając w ręce nóż, zażądał od ekspedientki wydania pieniędzy. Kobiecie udało się wybiec ze sklepu. Poprosiła postronnych mężczyzn o pomoc przy trzymaniu drzwi wejściowych, aby sprawcy nie mogli uciec.
Po niespełna dwóch minutach na miejscu byli już ostrołęccy policjanci, którzy szybko obezwładnili sprawców rozboju, dwóch 39-letnich mieszkańców powiatu wyszkowskiego. Obaj byli pod wpływem alkoholu. Jeden miał 2, a drugi 1,5 promila alkoholu w organizmie. Przy jednym z mężczyzn policjanci znaleźli nóż.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość