Nadleśniczy wrócił do Wyszkowa

Wydarzenia

Nadleśniczy wrócił do Wyszkowa

26.02.2024
autor: Elżbieta Szczuka, fot. Nadleśnictwo Wyszków
23 lutego 2024 r. Tomasz Józwiak, p.o. dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie, powołał Roberta Wielkowskiego na stanowisko nadleśniczego Nadleśnictwa Wyszków. Przez ostatnie lata kierował pułtuskim nadleśnictwem, ale to w wyszkowskim przepracował ćwierć wieku.
 
Robert Wielkowski (na zdjęciu pierwszy z prawej), rocznik 1967, jest absolwentem technikum weterynaryjnego w Łomży, Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Od wielu lat jest mieszkańcem Porządzia w gminie Rząśnik. Po studiach krótko pracował w Przasnyszu, a potem przez 25 lat w wyszkowskim nadleśnictwie - był stażystą, podleśniczym, leśniczym, inżynierem nadzoru, zastępcą nadleśniczego. Przez ostatnie 6 lat, od 31 maja 2017 r. do 22 lutego 2024 r., Robert Wielkowski był nadleśniczym Nadleśnictwa Pułtusk.
Leśnikiem jest również jego żona Celina, od 2020 r. naczelnik Wydziału Ochrony Lasu w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie.
- Wyjątkowo kompetentny, oczytany i rozsądny człowiek. Bardzo pozytywna postać – mówi o nowym nadleśniczym Wojciech Kwiatkowski, emerytowany nadleśniczy.
Dotychczasowy nadleśniczy Nadleśnictwa Wyszków Waldemar Wańczyk (na zdjęciu pierwszy z lewej) będzie pełnił funkcję nadleśniczego w Nadleśnictwie Ostrów Mazowiecka. Nowym nadleśniczym Nadleśnictwa Pułtusk został Roman Dudek.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość