Miło sobie poczytali... (foto)

Wydarzenia

Miło sobie poczytali... (foto)

10.06.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Prawie 800 uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam jak czytam”. 8 czerwca o godz. 10 dziedziniec szkoły, podobnie jak setek innych placówek w całej Polsce, wypełnili uczniowie z ulubionymi książkami.
„Według badań 62% Polaków nie czyta w ciągu roku ani jednej książki. Badania obejmują jednak osoby powyżej 15 roku życia. Młodzież – wbrew stereotypowi – czyta znacznie więcej, więc zachęcamy ją do pokazania dorosłym, jak powinno się czytać” – czytamy na stronie internetowej akcji. - „Po prostu chcemy, by uczniowie miło sobie poczytali w gronie koleżanek i kolegów. Bez wielkiej ideologii i politycznych patronów. By książka kojarzyła się z rozrywką, a nie szkolnym obowiązkiem. By uczniowie, którzy na co dzień czytają, zobaczyli, że nie są jedyni, a ci, którzy tego nie robią, mieli okazję spróbować.”
Ale czytanie to nie tylko miłe spędzanie wolnego czasu, o czym, zachęcając do udziału w akcji, przekonywał dyrektor SP5 Zbigniew Szczerba: - Jak ważne jest czytanie wiedzą szczególnie uczniowie klas IV. Ci, którzy czytają książki, nie mają problemów z nauką.
Akcja była świetną okazją do wyróżnienia najlepszych czytelników SP5 w roku szkolnym 2017/18. Nagrody otrzymali: Nikola Czubak z kl. Ie (26 książek), Aleksandra Pawełko z kl. IIa (23 książki), Lena Grabowska z kl. IIIb (40 książek), Karolina Przybysz z kl. IVa (34 książki), Iga Lalak z kl. Vb (20 książek), Weronika Zawadzka z kl. VIc (16 książek), Wiktoria Sutkowska z kl. VIIb (10 książek), Kamila Kaczmarczyk z kl. IIb gimnazjum (22 książki), Oliwia Wyszyńska z kl. IIId gimnazjum (30 książek) oraz najaktywniejszy czytający nauczyciel – Jolanta Popławska.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość