Kultowe lizaki Chupa Chups – w czym tkwi ich fenomen? Wyjaśniamy

Wydarzenia

Kultowe lizaki Chupa Chups – w czym tkwi ich fenomen? Wyjaśniamy

25.01.2023
autor: artykuł sponsorowany
Każdy ma czasem ochotę umilić sobie dzień pysznym smakołykiem. Zarówno dzieci, jak i młodzież, a nawet dorośli uwielbiają małe, słodkie co nieco, a szczególnie lizaki. Z pewnością znasz najpopularniejszą markę tych łakoci – Chupa Chups. Zastanawiasz się, skąd wziął się lizak Chupa Chups i dlaczego – mimo upływu lat – wciąż jest tak chętnie wybierany? Czytaj dalej i poznaj jego krótką historię.
 

Skąd wziął się Chupa Chups?

Jedzone przez dzieci słodycze były niemałym utrapieniem rodziców z lat 50-tych XX wieku. Delektując się cukierkami, ich pociechy ciągle brudziły ręce i buzię, nieustannie wyciągając smakołyki z ust. Enric Bernat niemal dekadę poszukiwał pomysłu na to, w jaki sposób zrewolucjonizować rynek słodkości. W odpowiedzi na potrzeby ówczesnych najmłodszych smakoszy i ich rodziców wymyślił lizaki.

Początkowo określano je terminem “Gol”, jednak z czasem przyjęły znaną nam do dziś nazwę “Chupa Chups”. Pierwsze łakocie wyprodukowano w 1958 roku i były dostępne w aż 7 smakach. Popyt na nie błyskawicznie rósł – zyskały uznanie wśród młodszych i starszych. Równie szybko ten pyszny wynalazek doceniono na całym świecie.

Kiedy lizaki Chupa Chups weszły przebojem na międzynarodowy rynek, właściciel marki zwrócił się z prośbą do zaprzyjaźnionego artysty o zaprojektowanie nowego logo. Za wygląd znanych nam dziś opakowań i znaku w kształcie stokrotki odpowiada wybitny malarz Salvador Dali.

Dlaczego lizaki Chupa Chups cieszą się tak dużą popularnością?

Mimo ogromnego wyboru różnorodnych łakoci na rynku, lizaki Chupa Chups są nadal uwielbianym smakołykiem zarówno dla dzieci, jak i nawet dorosłych. Ich wyjątkowy, owocowy smak sprawia, że chcąc umilić sobie dzień słodkością, bez wahania sięgamy właśnie po ten produkt. Obecnie lizaki te występują w rozmaitych smakach i rozmiarach. Chcesz mieć je zawsze pod ręką? W dobrych sklepach – takich jak np. Sweet24 – są dostępne w wygodnych opakowaniach zbiorczych, dzięki czemu możesz cieszyć się nimi w domowym zaciszu, kiedy tylko chcesz! Znajdziesz je tutaj: sweet24.pl/lizak-chupa-chups.html – występują tu w kultowych, uwielbianych przez wszystkich smakach. Przetestuj je wszystkie i wybierz swój ulubiony!

Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość