Jakie dodatkowe rozwiązania mogą ułatwić korzystanie z podkładów na łóżko?

Wydarzenia

Jakie dodatkowe rozwiązania mogą ułatwić korzystanie z podkładów na łóżko?

21.02.2024
autor: materiał partnera
Podkłady na łóżeczko to jedne z najtańszych, a przy tym najbardziej praktycznych akcesoriów dla rodziców małych dzieci. I o ile na podstawowym poziomie oferty większości producentów są dość podobne, to niektóre propozycje mogą być nieco bardziej atrakcyjne. Jakie rozwiązania o tym decydują?

Zapachowe podkłady na łóżko

Pachnące podkłady na łóżko to dość kontrowersyjny temat. Te kontrowersje jednak nie wynikają z ceny – dość podobnej do ceny zwyczajnych podkładów – ale z samego wykorzystania dodatkowych aromatów w produkcie dla dzieci. Nie da się tej dyskusji rozstrzygnąć, ale na pewnie nawet przeciwnicy tego rozwiązania przyznają, że przynajmniej od czasu do czasu, na przykład przy przeziębieniu, przyjemny i kojący zapach może być dla dziecka naprawdę miły. Nawet więc, jeśli na co dzień korzysta się ze standardowych podkładów, to raz na jakiś czas odrobina subtelnego zapachu nie będzie w żaden sposób szkodliwa.

Podkłady antypoślizgowe

Spora część podkładów na łóżko jest wykonywana z materiałów, które do pewnego stopnia ograniczają ich przesuwanie się po łóżku, ale są też takie, w których właściwości antypoślizgowe są zaznaczone jeszcze silniej. To może być ważne dla rodziców dzieci, które są szczególnie niespokojne, ale trzeba też przyznać, że niektóre dziecięce pościele są dość śliskie i taki podkład byłby po prostu sporym ułatwieniem. To kwestia, którą trzeba sprawdzić samodzielnie, natomiast warto pamiętać, że taka opcja jest dostępna.

Podkłady higieniczne z kieszonką

Po co kieszonka w podkładach na łóżko? Producenci sugerują, że można w nich przechować pieluszkę albo paczkę wilgotnych chusteczek, natomiast rodzice znają też masę innych zastosowań. Oczywiście dotyczy to w większym stopniu podkładów dla matek w połogu oraz podkładów na przewijaki, bo kieszonki w jednorazowych podkładach na łóżeczka dziecięce raczej nie będą miały większego uzasadnienia.

Wskaźnik wilgoci

Dla wielu osób jest to zbędne udogodnienie, bo podkłady zmienia się regularnie, jednak w pewnych okolicznościach dobrze jest mieć widoczny wskaźnik wilgoci. Trochę ułatwi to życie i będzie wyraźnym sygnałem świadczącym o potrzebie zmiany podkładu. To ważne ze względów higienicznych, a jeśli można rodzicom trochę ułatwić życie, to jest to coś, co warto mieć na względzie. Takie podkłady dziś spotyka się nieco rzadziej niż dawniej, ale jeśli są potrzebne, to wciąż można je kupić w wielu sklepach. Ponownie – niekoniecznie jest to coś niezbędnego na co dzień, kiedy wystarczy regularna zmiana zwykłego podkładu, ale są takie sytuacje, kiedy taki wskaźnik może się przydać.

Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość