Jaki wybrać płyn do mycia szyb?

Wydarzenia

Jaki wybrać płyn do mycia szyb?

25.04.2024
autor: artykuł sponsorowany
Czyszczenie powierzchni szklanych to zmora wielu osób. Ale czy musi tak być? Wszystko zależy od tego, jak wykonujesz tę czynność i jakich środków do tego używasz. Istnieją bowiem sposoby, które sprawią, że mycie szyb i luster przestanie być przykrym i czasochłonnym obowiązkiem. W tym artykule zebraliśmy cenne porady, co wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego środka czyszczącego. Przeczytaj go i dowiesz się, jak wybrać płyn do mycia szyb, by skutecznie pozbyć się z nich zabrudzeń!
 

Najważniejsze czynniki przy wyborze płynu do powierzchni szklanych

Brudne szyby i lustra odbierają pomieszczeniom estetykę. Z tego względu warto dbać o ich utrzymanie w czystości. Aby robić to efektywnie, należy natomiast stosować wysokiej jakości płyny do mycia szyb, które oferuje m.in. marka Ludwik – https://ludwik.pl/pl/. A czym się kierować przy ich wyborze? Oto najważniejsze czynniki:

  • skład – a konkretnie zawartość czynnych substancji, które wpływają na efekt usuwania zanieczyszczeń. Upewnij się też, że dany produkt jest bezpieczny;

  • skuteczność – płyn do szyb powinien przede wszystkim szybko oraz starannie przywracać czystość powierzchniom szklanym;

  • właściwości antystatyczne – to istotne, jeśli chcesz zachować okna i lustra w czystości przez dłuższy czas. Te właściwości ograniczają osadzanie się kurzu i brudu na szkle;

  • łatwość stosowania – płyn do mycia szyb powinien być również prosty w użyciu.

Innym nieco mniej ważnym, lecz również znaczącym czynnikiem jest zapach. Po umyciu szyb i luster może się on unosić w pomieszczeniu, więc dobierz taki, który jest dla Ciebie miły i przyjemny.

Jak często myć szyby?

Tak naprawdę to kwestia bardzo indywidualna. Na pewno należy czyścić je częściej w okresie intensywnych opadów, niż kiedy mamy słoneczną pogodę. Warto jednak starannie umyć okna na wiosnę, a następnie przed zimą. Wiele osób lubi też je odświeżyć przy okazji ważnych wydarzeń, np. świąt. Częstszego mycia wymagają za to lustra, szczególnie w łazience, które narażone są na działanie wody, pary wodnej podczas brania kąpieli. Wysokiej jakości płyn do szyb pomoże utrzymać je w czystości.

Co jeszcze oferuje marka Ludwik?

To firma, która ma w swoim asortymencie całą gamę skutecznych środków czystości. To nie jedynie płyny do szyb https://ludwik.pl/pl/produkty/mycie-szyb-luster/, lecz również do czyszczenia podłóg, sanitariatów czy do prania. Istnieje też szeroki wybór płynów do mycia naczyń. Już dziś poznaj pełną ofertę, by znaleźć produkty idealne dla siebie i swoich domowych potrzeb.

Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wyborcza wizyta Mateusza Morawieckiego w Wyszkowie (FOTO)

Wyborcza wizyta Mateusza Morawieckiego w Wyszkowie (FOTO)

Przed wyborami do Parlamentu Europejskiego kampania w Wyszkowie mocno się rozkręciła za sprawą kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. W niedzielę 2 czerwca na placu Miejskim zebrały się tłumy na koncercie Zenka Martyniuka, z którym na scenie śpiewał Jacek Kurski. A już 2 dni później, we wtorek, na tym samym placu pojawił się Mateusz Morawiecki.
zobacz więcej
Od 30 lat zmieniają życie osób z niepełnosprawnością intelektualną (FOTO)

Od 30 lat zmieniają życie osób z niepełnosprawnością intelektualną (FOTO)

Rok 2024 jest szczególnie ważny dla wyszkowskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym - obchodzącego 30-lecie. Okazją do wspomnień i podziękowań była uroczysta gala, która odbyła się 6 czerwca w WOK Hutnik. Historia stowarzyszenia nierozerwalnie związana jest z Urszulą Mikołajczyk. Pamięć o tej niestrudzonej działaczce na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnością intelektualną uczczono w sposób szczególny, nadając jej imię Warsztatom Terapii Zajęciowej.
zobacz więcej
Motocyklista jechał zbyt szybko. Ranny trafił do szpitala (FOTO)

Motocyklista jechał zbyt szybko. Ranny trafił do szpitala (FOTO)

Prędkość była główną przyczyną wypadku z udziałem motocykla, do którego doszło w Turzynie. Ranny 50-letni motocyklista trafił do szpitala.
zobacz więcej
Półnagi mężczyzna wywołał zgorszenie przechodniów

Półnagi mężczyzna wywołał zgorszenie przechodniów

Rozebrany do bielizny 36-latek pił alkohol w samochodzie na parkingu przed sklepem w Wyszkowie. Warto dodać, że samochód nie był jego. Właściciel nie zamknął auta, więc 36-latek postanowił spędzić w nim noc. Stwierdził, że czeka na kolegę, a rozebrał się, bo było mu gorąco.
zobacz więcej