Jaką huśtawkę ogrodową najlepiej wybrać?

Wydarzenia

Jaką huśtawkę ogrodową najlepiej wybrać?

04.04.2024
autor: artykuł sponsorowany
Letnie, słoneczne dni oraz długie, ciepłe wieczory motywują do aktywnego wykorzystywania czasu na świeżym powietrzu. Huśtawka ogrodowa okazuje się być jednym z rozwiązań, które umilają pobyt w przydomowym ogrodzie i przekształcają go w oazę błogiego relaksu. Podczas zakupu huśtawki warto zwrócić uwagę na to, że na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli, które mogą sprostać indywidualnym potrzebom oraz preferencjom użytkowników. Jaką zatem wybrać huśtawkę do ogrodu?
 

Ile osób będzie korzystać z huśtawki?

Wybór ogrodowej huśtawki np. na https://di-volio.com/pl/hustawki-ogrodowe wiąże się z przemyśleniem jej wielkości oraz ilości miejsc, które ma zapewniać użytkownikom. Huśtawki dwuosobowe cieszą się dużą popularnością ze względu na swoją optymalną wielkość, co sprawia, że pasują one zarówno do dużych ogrodów, jak i mniejszych przestrzeni przydomowych, np. w zabudowie szeregowej czy bliźniaczej. Osoby z większymi oczekiwaniami mogą zdecydować się na modele trzyosobowe, które wymagają jednak dodatkowego miejsca w ogrodzie.

Dla miłośników relaksu z książką lub serialem na balkonie lub tarasie, idealne okażą się niewielkie, jednoosobowe fotele wiszące lub hamaki. Takie rozwiązania doskonale sprawdzają się również w przypadku osób mieszkających w blokach, które chcą stworzyć własny, choć niewielki, „ogród” na balkonie. Podstawą jest zatem stworzenie komfortowego miejsca, dostosowanego do indywidualnych potrzeb i warunków, które pozwoli na przyjemne spędzanie wolnego czasu. 

Huśtawki metalowe czy drewniane?

Pojawienie się pierwszych siedzeń bujanych w typie huśtawki zaowocowało popularnością tradycyjnej huśtawki drewnianej, która do dzisiaj jest dostępna w większości sklepów z akcesoriami ogrodowymi. Ta ponadczasowa wersja doskonale komponuje się z ogrodami utrzymanymi w tradycyjnym czy rustykalnym stylu. Jej duży rozmiar wymaga zapewnienia odpowiedniej przestrzeni w ogrodzie. Z kolei do ogrodów nowoczesnych idealnie nadaje się huśtawka wykonana z metalu, o stalowej konstrukcji z cienkimi profilami. Alternatywą może być bujany leżak o nowoczesnym designie z półokrągłymi profilami konstrukcji, zapewniający wygodne podparcie dla nóg. Wybór huśtawki ogrodowej powinien być dokonany z myślą o harmonii z obecną lub planowaną aranżacją przestrzeni ogrodowej, aby możliwe było stworzenie spójnego i przyjemnego dla oka krajobrazu. 

Huśtawki do ogrodu z daszkiem — czy warto je kupować?

Słoneczne, upalne dni zachęcają do spędzania czasu na zewnątrz, jednak w godzinach największego nasłonecznienia, zazwyczaj okołopołudniowych, bezpośrednie przebywanie na słońcu może odbić się negatywnie na samopoczuciu i zdrowiu. Właśnie w trosce o zdrowie, warto zastanowić się nad wyborem huśtawki ogrodowej wyposażonej w zadaszenie. Dzięki temu będzie można się osłonić od promieni słonecznych. Co jednak istotne,  daszek  nie zapewnia pełnej ochrony przed ulewami, ale skutecznie chroni przed nadmiernym słońcem lub lekkim deszczem. Taka huśtawka umożliwia korzystanie z uroków lata bez narażania się na negatywne skutki długotrwałej ekspozycji na słońce.

Nina Wiśniewska -ados
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość