Jak wygląda postępowanie sądowe o rozwód? Sprawdź na co się przygotować

Wydarzenia

Jak wygląda postępowanie sądowe o rozwód? Sprawdź na co się przygotować

22.09.2022
autor: Materiał zewnętrzny
W niektórych przypadkach rozwód jest nieunikniony. Z jednej strony nie jest czymś przyjemnym, jednak z perspektywy czasu zauważyć można, że otwiera przed osobami nowe możliwości na rozpoczęcie nowego etapu w życiu. Pomimo tego każdy się zgodzi z faktem, że sprawa rozwodowa wiąże się z dużą ilością stresu niekiedy spędzającego sen z powiek. Dlatego właśnie przygotowaliśmy dla Ciebie krótki artykuł o tym jak wygląda postępowanie rozwodowe i jak właściwie się do niego przygotować. Poznaj najważniejsze informacje!

Zadbaj o wszystkie formalności i nie ryzykuj przedłużeniem rozprawy sądowej

Sama decyzja o zdecydowaniu się na rozwód dla wielu osób jest najtrudniejszą decyzją w życiu. Postępowanie sądowe jest skomplikowanie nie tylko ze względu na zawiłość przepisów prawnych ale także z uwagi na emocje towarzyszące obu stronom. Aby jednak uporać się z tym jak najszybciej należy zachować chłodny umysł i spełnić kilka istotnych wymagań. Pierwszym krokiem jest właściwe napisanie pozwu. Niezbędne jest podanie w nim nie tylko danych osobowych obu stron postępowania ale także wskazanie przesłanek przemawiających za zupełnym i trwałym rozpadem pożycia małżeńskiego. Miej świadomość, że sąd zanim rozpocznie postępowanie dokładnie sprawdza złożony wniosek. Jeśli pojawią się jakiekolwiek błędy w wypełnieniu wymagające poprawy sprawa może ulec wydłużeniu w czasie. Kolejnym aspektem uznawanym za najważniejszy jest materiał dowodowy oraz świadkowie. Szczególnie istotne jest to przy postępowaniu o rozwód z orzekaniem o winie. Sąd na prowadzonych rozpraw będzie dążył do ustalenia co konkretnie przyczyniło się do rozpadu związku małżeńskiego, a także będzie próbował ocenić czy istnieje szansa na polepszenie się zaistniałej sytuacji. 

U boku profesjonalisty przeprowadzisz rozwód szybciej niż myślisz

Zgodnie z prawem rozwód uznawany jest za zupełny i trwały rozpad pożycia małżeńskiego. W jego wyniku pomiędzy małżonkami dochodzi do rozwiązania więzi duchowej, fizycznej oraz gospodarczej. Oczywiście przy ustalaniu wyroku sąd bierze pod uwagę przede wszystkim dobro dzieci, jeśli małżeństwo je posiadało. Wielu osobom rozwód kojarzy się z nieskończenie długimi rozprawami mogącymi trwać od kilku miesięcy do nawet lat. Takie przypadki się zdarzają. Jest jednak sposób na to, aby przyśpieszyć postępowanie. Mowa tutaj o dojściu do porozumienia z małżonkiem. W tym celu warto zasięgnąć opinii adwokata doświadczonego w prowadzeniu spraw rozwodowych. Na stronie https://www.rozwodznia.pl/ znajdziesz wszystkie niezbędne informacje o tym jak właściwie przeprowadzić rozwód. Kancelaria Adwokacka Chojka już od wielu lat pomaga mężczyznom w dochodzeniu swoich praw przed sądem. Nie musisz przez to przechodzić sam! Pamiętaj, że dokładna znajomość przepisów przy rozwodzie jest kluczowa! Twój profesjonalny adwokat dzięki doświadczeniu doskonale przewidzi ruchy drugiej strony i ustali najlepszą strategię ochrony. Nie zwlekaj i skorzystaj z konsultacji już teraz!
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość