Jak dobrać lampę ścienną do wnętrza?

Wydarzenia

Jak dobrać lampę ścienną do wnętrza?

08.02.2024
autor: artykuł sponsorowany
Lampy ścienne mogą być umieszczone w wielu miejscach w domu. Ważne jest, abyś podjął decyzję odnośnie funkcji, jaką będzie pełnić.
 

Dobór kinkietu do pokoju dziecięcego

W pokoju dziecięcym można wybrać kinkiet, by stworzyć przytulną atmosferę. Jeśli jest umieszczona obok łóżka, dobrym pomysłem jest wybór lampy z żarówkami LED, ponieważ nie wydzielają one tak dużo ciepła jak na przykład żarówki halogenowe, co pomaga zapobiec poparzeniu dziecka przez gorącą żarówkę. Możesz również wybrać lampę z możliwością regulacji intensywności światła, aby można ją było używać jako światło nocne. Oświetlenie LED jest niedrogie w eksploatacji i może być zaświecone non stop.

Dobór kinkietu do salonu

W salonie lampy ścienne mogą być wykorzystane do oświetlenia ciemnych zakątów. Zachowując możliwość włączenia wielu lamp, możesz sprawić, że przestrzeń będzie wydawać się większa. Na rynku jest wiele kinkietów, które posiadają regulowane klosze, dzięki czemu światło może być kierowane tam, gdzie jest potrzebne, co sprawia, że oświetlenie jest bardziej elastyczne.

Dobór kinkietu do przedpokoju

Światła zamontowane na ścianie, w holu lub długim korytarzu, mogą również pomóc stworzyć przytulne i funkcjonalne oświetlenie. Możesz pięknie oświetlić korytarz, umieszczając lampy po obu stronach ściany w rzędzie. Tutaj postaw na kinkiet, który emituje światło zarówno ku górze, jak i ku dołowi, jak na przykład Canto, Canto Maxi lub Canto Kubi od firmy nordlux, którą znajdziesz w sklepie https://ardant.pl. Dzięki tym lampom masz możliwość projektowania własnych wzorów świetlnych na ścianie za pomocą dołączonych dyfuzorów.

Dobór kinkietu do łazienki

Oświetlenie w łazience często można łatwo rozwiązać, montując różnorodne punktowe światła na suficie. Osiągniesz najlepsze światło do nakładania makijażu i golenia, gdy światło będzie dochodzić z różnych kierunków. Punktowe oświetlenie będzie odgrywało wtedy rolę światła centralnego. Ponadto ważne jest, aby mieć dobre światło nad lustrem, które również osiągniesz montując kinkiet podłużny. Pozwoli zadbać o precyzyjne nakąłdanie makijażu czy golenie.

Na rynku dostępnych jest wiele produktów z odpowiednią ochroną IP. To lampy o specjalnej budowie, które są odporne na wilgoć i zachlapania. Dzięki niej, będą bezpieczne w użytkowaniu, ale i również posłużą przez wiele lat – będą odporne na usterki. Jest to ważne w szczególności, gdy zdecydujesz się wybrać nowoczesny kinkiet LED.

Dobór kinkietu do sypialni

W sypialni kinkiet możesz zamocować nad szafkami nocnymi, dzięki czemu uzyskasz nastrojowe światło przy wieczornym oglądaniu telewizji, czytaniu książek, czy po prostu podczas relaksu. Niekiedy przydatne do tego są kinkiety w przewodem, który można podłączyć do gniazdka. Równie fajną alternatywą mogą być kinkiety z półką i ładowarką indukcyjną lub gniazdem USB. Dzięki temu Twój telefon lub budzik zawsze będą naładowane i gotowe do pracy.

Jeśli szukasz wysokiej jakości kinkietów do różnych pomieszczeń – koniecznie odwiedź sklep Ardant.pl Nasza szeroka gama produktów jest odpowiednia do salonów, sypialni, łazienek i nie tylko. Zapewnią Ci one doskonałe oświetlenie i elegancki wygląd. Znajdziesz u nas różnorodne style i wzory, aby dopasować się do każdego wnętrza, od klasycznych po nowoczesne. Dzięki profesjonalnej obsłudze klienta i szybkiej dostawie, zakupy w sklepie Ardant są wygodne i przyjemne. Sprawdź naszą ofertę już dziś i oświetl swoje pomieszczenia w nowy, wyjątkowy sposób!

Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość