Dlaczego warto ubezpieczyć firmę?

Wydarzenia

Dlaczego warto ubezpieczyć firmę?

04.01.2023
autor: materiał partnera
Prowadząc własną firmę, należy być świadomym, że niektóre nieprzewidziane zdarzenia mogą narazić ją na poważne straty. W związku z tym, warto zadbać wcześniej o jej solidne zabezpieczenie, decydując się na ubezpieczenie swojej działalności. Co powinno znajdować się w zakresie takiego ubezpieczenia i jak znaleźć najlepszą ofertę? Dowiesz się tego w poniższym artykule.

Dlaczego ubezpieczenie firmy jest tak istotne?

Jednym z najczarniejszych scenariuszy dla przedsiębiorcy jest utrata płynności finansowej firmy. Warto mieć na uwadze, że sytuacja tego rodzaju może wystąpić nie tylko w chwili podjęcia złej decyzji biznesowej lub stać się wynikiem pracy nieodpowiednio wykwalifikowanego zespołu. Każdy dzień niesie za sobą ryzyko wystąpienia zdarzenia, na które nie ma się żadnego wpływu - może być to pożar siedziby przedsiębiorstwa bądź inne losowe zdarzenie powodujące znaczne straty, których pokrycie może wykraczać ponad budżet prowadzonej działalności. Posiadając odpowiednio dobrane ubezpieczenie firmy, można jednak skutecznie uchronić ją przed skutkiem różnego rodzaju zdarzeń, które wbrew pozorom mają miejsce bardzo często. 

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie dla swojej firmy?

Wiesz już, że ubezpieczenie firmy jest bardzo istotne z uwagi na konieczność zabezpieczenia się przed ewentualnymi roszczeniami finansowymi, ale zapewne zastanawiasz się, jak wybrać tą najlepszą polisę? Wybór najlepszego zakresu ochrony powinno poprzedzić pytanie o potrzeby danej firmy. W zależności od branży, szczególnie istotne mogą okazać się bowiem zupełnie inne kwestie - celem jest dobranie zakresu ubezpieczenia w taki sposób, aby pokrywało się ono z oczekiwaniami przedsiębiorcy, zapewniając kompleksową ochronę na wypadki, których ryzyko występowania jest największe. Poszukując polisy dla swojej firmy najlepiej też skorzystać z usług działających dłuższy czas na rynku i doświadczonych ekspertów, którzy pomogą ci dopasować rodzaj optymalnej polisy w atrakcyjnej cenie. 

Zakres ochrony ubezpieczenia dla firm

Prowadząc własną firmę szczególnie warto posiadać ubezpieczenie OC firmy i mienia, które może zostać w pełni dopasowane do branży danego przedsiębiorstwa oraz niesie za sobą wiele zalet. Pakiet ubezpieczeniowy tego rodzaju można dodatkowo rozszerzyć, co pozwoli na między innymi na pokrycie szkód, jakie wyrządzone zostały osobom trzecim z tytułu prowadzonej działalności. Ubezpieczenie jest korzystne zarówno dla dużych, jak i małych firm, zabezpieczając je finansowo przed różnego rodzaju zdarzeniami.

Ubezpieczenia pracowników

Ubezpieczając firmę warto zabezpieczyć również jej pracowników, wykupując indywidualną lub grupową polisę. Pierwsza z opcji pozwala na dopasowanie zakresu ubezpieczenia do konkretnych potrzeb danych osób, zaś druga niesie za sobą więcej korzyści, w tym między innymi niską wartość miesięcznej składki, brak okresu karencji i szeroki zakres ochrony na różnego rodzaju wypadki, w tym poważne choroby. 

Ubezpieczenie firmy - kiedy jest obowiązkowe?

Warto wiedzieć, że chociaż ubezpieczenie firmy zalicza się do polis dobrowolnych, w niektórych przypadkach jego posiadanie staje się obowiązkiem. Dotyczy on między innymi lekarzy, adwokatów, notariuszy, księgowych, architektów oraz inżynierów budownictwa i wynika z podwyższonego ryzyka, jakie niesie za sobą wykonywanie danej profesji. Kiedy jednak ubezpieczenie nie jest koniecznością, warto wykupić je dobrowolnie, aby skutecznie zabezpieczyć się na wypadek dochodzenia roszczeń przez osoby trzecie bądź szkód wynikających z błędu popełnionego podczas świadczenia usług.

Zapewnij swojej firmie ochronę od ręki

Decydując się na ubezpieczenie firmy zyskasz pełen zakres ochrony w najlepszej cenie. Dzięki temu twoja działalność będzie zabezpieczona na różnego rodzaju nieprzewidziane wypadki, które mogą zdarzyć się w każdej chwili. Wspólnie z naszym doradcą wybierzesz pakiet ubezpieczenia idealnie odpowiadający na potrzeby twojego przedsiębiorstwa, co pozwoli ci spokojnie myśleć o jego przyszłości i dalszym rozwoju, bez względu na okoliczności. 

Eurodock - maj 2024
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość