WYSZKOWSKI TRÓJKĄT: Po trzykroć udana impreza (FOTO)

Sport

WYSZKOWSKI TRÓJKĄT: Po trzykroć udana impreza (FOTO)

06.09.2022
autor: mjk
15 kilometrów rowerem, 5 kilometrów kajakiem i 10 kilometrów biegiem, a wszystko malowniczymi nadużańskimi trasami. Ponad sto osób pokonało trasę trzeciej edycji Nadbużańskiego Trójkąta, imprezy która ma szansę stać się flagowym produktem sportowym naszego miasta.

Przed "pełnym" Nadbużańskim Trójkątem, w sobotnie przedpołudnie odbył się rajd (1km kajakiem, 2km biegiem, 3 km rowerem), skierowany głównie do młodszych miłośników sportu. Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani medalami za ukończenie rajdu, a bardziej od wyniku liczyło się samo uczestnictwo. Rajd ukończyło ponad 20 duetów.
Dokładnie o 13.03 ruszyli zawodnicy, którzy zdecydowali się na pełen dystans. Trasa rowerowa biegła nad brzegiem Bugu, do Kamieńczyka, gdzie zawodnicy zawracali i kończyli pierwszą część Trójkąta ponownie na wyszkowskiej plaży. Tam przesiadali się do kajaków, którymi płynęli do Deskurowa. Następnie biegiem, znów pięknymi nadbużańskimi trasami, wracali na plażę.
Najlepsza para tegorocznej edycji (łomżynianie Paweł Janiak i Sebastian Duda) 30 kilometrów pokonała w niecałe dwie godziny (1:47:08). Niewiele gorsi byli drudzy na mecie Grzegorz Świętoń i Tomasz Wróbel (1:47:44). Dziesięć minut po zwycięzcach na mecie zameldowali się Tomasz Gogol i Janusz Gogol.
Na dziewiątym miejscu zjawiły się wyszkowianki Małgorzata Wyszyńska-Kwiatkowska i Ewa Pazuła, które wygrały klasyfikację par kobiecych (2:02:23). Minutę szybsza była najlepsza para mieszana Magdalena Nizińska - Aleksander Skrzypczak.
Całą imprezę prowadzili współnie dyrektor WOSiR Adam Szymański oraz Paweł Januszewski (mistrz Europy w biegu na 400 m przez płotki z 1998 roku). Gościem specjalnym była Anna Jesień (olimpijka, brązowa medalistka mistrzostw świata w biegu na 400 m przez płotki z 2007 roku).
Organizacyjnie impreza była kolejny raz bardzo udana. Piękna trasa, dobra pogoda i uczestnicy - uśmiechnięci, choć zmęczeni, to wszystko powoduje, że wszyscy zawodnicy deklarowali, że nie zabraknie ich w następnej edycji Nadbużańskiego Trójkąta. Warto by Trójkąt stał się imprezą jeszcze większą i bardziej rozpoznawalną na Mazowszu, a z czasem w całym kraju.

Wyniki:
Kobiety
1. Małgorzata Wyszyńska-Kwiatkowska - Ewa Pazuła 2:02:23
2. Justyna Rogulska-Nowak - Lidia Liżewska 2:14:04
3. Małgorzata Wyszyńska - Ilona Kwiatkowska 2:21:21

Pary mieszane
1. Magdalena Nizińska - Aleksander Skrzypczak 2:01:12
2. Karolina Maria Kalisz - Karol Liwka 2:04:08
3. Aleksandra Fijałkowska - Krystian Maciejewski 2:09:20

Mężczyźni
1. Paweł Janiak - Sebastian Duda 1:47:08
2. Grzegorz Świętoń i Tomasz Wróbel 1:47:44
3. Tomasz Gogol i Janusz Gogol 1:56:33

Nadbużański Trójkąt ukończyły 52 pary.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie
ul. gen. Wł. Sikorskiego 23/31,
07-200 Wyszków

ogłasza

Konkurs na stanowisko
PREZESA
ZARZĄDU SPÓŁDZIELNI

Szczegóły konkursu, wymagania wobec kandydatów oraz tryb i termin składania ofert, a także Regulamin prowadzenia konkursu dostępne są na stronie internetowej Spółdzielni (www.smspojnik.pl)

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie

Zitcom