UNIHOKEJ: Pojadą na Mistrzostwa Świata!

Sport

UNIHOKEJ: Pojadą na Mistrzostwa Świata!

18.04.2023
autor: opr. mjk
Dwaj wyszkowianie - Jakub Skoczeń i Bartosz Chawłowski zostali powołani do męskiej reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów w Unihokeju, które zostaną rozegrane w Danii.

Zbliżają się Juniorskie Mistrzostwa Świata Mężczyzn w Unihokeju, które w tym roku zostaną rozegrane 26-30 kwietnia w Frederikshavn, w Danii. Trenerzy kadry Paweł Wróbel oraz Marcin Łęcki wybrali 20 zawodników, którzy będą reprezentować Polskę w tym turnieju. Wśród powołanych do kadry znaleźli się dwaj wyszkowianie: Jakub Skoczeń i Bartosz Chawłowski, którzy od kilku lat z sukcesami trenują w klubie Olimpia Łochów. Łochowski klub na Mistrzostwach Świata reprezentować będzie aż siedmiu zawodników.

Jakub i Bartosz urodzeni w 2005 roku to obecnie uczniowie wyszkowskich szkół średnich. Swoją przygodę z unihokejem zaczynali w Szkole Podstawowej nr 1, pod okiem trenera Łukasza Sienkiewicza. Zdobywali wówczas medale Mistrzostw Mazowsza. Następnie trafili do jednego z najlepszych klubów w Polsce - Olimpii Łochów. Jakub występuje na pozycji prawego obrońcy, natomiast Bartosz jest bramkarzem. Wraz z Olimpią Łochów Jakub Skoczeń i Bartosz Chawłowski trzykrotnie zdobyli złoty medal Mistrzostw Polski w Unihokeju. Wyjazd do Danii nie będzie ich pierwszym zagranicznym turniejem. W kwietniu 2022 r. zostali powołani do kadry narodowej u19 na turniej Ostrava Cup w czeskiej Ostravie.

Gratulujemy i czekamy z niecierpliwością na wieści z Mistrzostw Świata.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość