UNIHOKEJ: Młode Wilki ze srebrnymi medalami!

03.07.2022
autor: opr. mjk
W dniach 18-19 czerwca w Łochowie odbyły się „Moje Małe Mistrzostwa Polski w Unihokeju” - ogólnopolski turniej dla dzieci organizowany przez Polski Związek Unihokeja. 18 czerwca o mistrzostwo w kategorii młodzików w systemie „trójek” walczyły drużyny chłopięce, a 19 czerwca - drużyny dziewcząt. UKS „Młode Wilki Zabrodzie” wystawił dwa zespoły młodziczek (dziewczęta rocznik 2010). Pierwsza drużyna zdobyła srebrne medale!

W turnieju wzięło udział 21 drużyn. Ze względu na bardzo dużą liczbę zgłoszonych zespołów, zawody przeprowadzono w dwóch łochowskich halach sportowych. Zabrodzkie zawodniczki rozegrały po 8 meczów. Młode Wilki Zabrodzie II zostały sklasyfikowane na 17 pozycji. Drużyna Młodych Wilków Zabrodzie I dopiero w finale uległa UKS Wilki Godkowo zdobywając tym samym drugie miejsce. To kolejny rocznik zabrodzkich zawodniczek, który stanął na podium w tych ogólnopolskich zawodach (rocznik 2007 wywalczył 3 miejsce w 2019r.)

Turniej został zorganizowany na najwyższym poziomie. Organizator - Polski Związek Unihokeja oprócz zwycięzców, uhonorował również pamiątkowymi medalami i dyplomami drużyny spoza podium, docenił zaangażowanie zawodników, determinację i wolę walki do ostatnich minut meczowych. Wytypowani zostali również najlepsi zawodnicy turnieju, wśród których znalazła się bramkarka Młodych Wilków - Judyta Karmiłowicz. Medale, nagrody, dyplomy wręczane były przez prezesa Polskiego Związku Unihokeja - Janusza Sternickiego oraz burmistrza Łochowa -  Roberta Gołaszewskiego.