SPORTY MOTOROWE: Świetny start Kacpra Terlikowskiego

Sport

SPORTY MOTOROWE: Świetny start Kacpra Terlikowskiego

10.04.2019
autor: mjk

Kacper Terlikowski i Patryk Rybarczyk odnieśli zwycięstwo w 3. edycji Platinum Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.


Wyszkowianin jadący Lancerem Evo X R4 o 5,7 sekundy wyprzedził faworytów Tomasza Kasperczyka i Damiana Sytego. W rajdzie, którego organizatorem jest Automobilklub Krakowski, wystartowało 60 załóg.
Wielicka impreza upamiętnia dwóch tragicznie zmarłych polskich rajdowców. Olsztynianin Marian Bublewicz zmarł 20 lutego 1993 roku w szpitalu w Lądku-Zdroju na skutek ran odniesionych w wypadku podczas Zimowego Rajdu Dolnośląskiego. Janusz Kulig zginął 13 lutego 2004 roku na strzeżonym przejeździe kolejowym w Rzezawie. Pochodził z Łapanowa koło Wieliczki. Trasa tegorocznego rajdu wiodła m.in. drogami w okolicy tej miejscowości.

W rajdzie, którego organizatorem jest Automobilklub Krakowski, wystartowało 60 załóg.

Czytaj więcej na https://sport.interia.pl/inne/news-memorial-kuliga-i-bublewicza-zwyciestwo-terlikowskiego,nId,2924964#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
W sobotę 6 kwietnia odbył się tradycyjny, cieszący się dużym zainteresowaniem fanów, nocny OS ulicami Wieliczki. Warunki pogodowe, opady deszczu tuż przed startem uczyniły rywalizację bardzo interesującą.
Nasz rajdowiec wygrał trzy z ośmiu odcinków specjalnych, w dwóch zajął drugie miejsce. Po trzecim OS-ie wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca rajdu.


 

3. PLATINUM RAJD MEMORIAŁ JANUSZA KULIGA I MARIANA BUBLEWICZA
1. Kacper Terlikowski/Patryk Rybarczyk - Mitsubishi Lancer Evo X R4 22.04,2
2. Tomasz Kasperczyk/Damian Syty - Ford Fiesta R5 +5,7
3. Andrzej Szepieniec/Jarosław Zawadzki - Mitsubishi Lancer Evo IX +14,5

Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość