SIATKÓWKA: Zainaugurowali sezon plażówki (FOTO)

Sport

SIATKÓWKA: Zainaugurowali sezon plażówki (FOTO)

06.07.2021
autor: GCIKSiR w Długosiodle
Pierwszy Mazowiecki Turniej Siatkówki Plażowej odbył się w sobotę 3 lipca w Długosiodle, na boisku przy basenie.
 
Do rywalizacji zgłosiło się 14 drużyn z Warszawy, Ostrołęki, Wyszkowa oraz Długosiodła (Maciej Pasek i Michał Otwinowski, Michał Cichowski i Radosław Heronimek, Maciej Brejnak i Damian Kurowski, Kamil Arasimowicz i Paweł Gałązka). Turniej rozegrano systemem „brazylijskim”, grając każdy mecz do jednego wygranego seta do 21 punktów.
Po rozegraniu 24 meczów wyłoniono pary półfinałowe. W pierwszym Krzysztof Stępień i Kamil Boros pokonali 22:20 Kamila Miklewicza i Mariusza Orłowskiego. W drugim Kamil Bodzon i Michał Urbaniak zwyciężyli 21:12 Paulinę i Przemysława Bałdygów.
W meczu o III miejsce Kamil Miklewicz i Mariusz Orłowski pokonali 21:12 rodzeństwo Bałdygów. W meczu finałowym faworyci z Wyszkowa nie zawiedli, Kamil Bodzon i Michał Urbaniak wygrali 21:11 z Krzysztofem Stępniem i Kamilem Borosem.
Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Długosiodło przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Mazowieckiego.
Cieszymy się, że turnieje w Długosiodle zyskują coraz większą renomę. Kilka lat temu w jednym z turniejów udział wzięła rozgrywająca Reprezentacji Polski Izabela Bełcik. Tym razem mieliśmy przyjemność podziwiać grę rozgrywającej mistrza Polski Chemik Police Pauliny Bałdygi (w sezonie 2021/22 zagra w KS Pałac Bydgoszcz).
Kolejny turniej plażówki odbędzie się 28 sierpnia, a już 11 lipca zapraszamy do Długosiodła tenisistów na Mazowiecki Turniej Tenisa Ziemnego.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość