SIATKÓWKA: Volley Wyszków zagra w lidze

Sport

SIATKÓWKA: Volley Wyszków zagra w lidze

05.06.2024
autor: opr. mjk
W nadchodzącym sezonie UKS Volley Wyszków wystartuje w II Mazowieckiej Lidze seniorów (piąty poziom rozgrywkowy w Polsce, tzw. IV liga). Trenerem zespołu zostanie Maciej Główczyński.

- Udział w oficjalnych rozgrywkach drużyny seniorów doskonale wpisuje się w nasze cele statutowe. Posiadamy solidne fundamenty do stworzenia zespołu (w naszym klubie czynnie trenuje ponad 200 osób). To wspaniała okazja do rozwoju naszych grup młodzieżowych, tym bardziej, że w skład będą wchodzić nasi trenerzy. Drużyna seniorska to naturalny kierunek rozwoju klubu, co zaprocentuje rozkwitem siatkówki w naszej okolicy integrując lokalną społeczność. Z pewnością będziemy promować Gminę Wyszków jako miasto otwarte na sport - mówi Michał Urbaniak prezes UKS Volley Wyszków.
Trenerem zespołu seniorskiego będzie Maciej Główczyński. Wyszkowianie znają go z występów w Camperze (jest jednym z zawodników, którzy wywalczyli mistrzostwo I ligi w sezonie 2013/14), później był także grającym trenerem tego zespołu. Skład drużyny będą stanowić w większości wychowankowie klubu i warto podkreślić, że będą to wyszkowianie.
- Wizję składu już mam, graczy którzy będą reprezentować barwy Volleya w czwartej lidze będziemy ogłaszać w kolejnych tygodniach. Liga wystartuje na jesieni, a my z końcem sierpnia rozpoczniemy treningi. Naszą ambicją w pierwszym sezonie będzie awans do trzeciej ligi - podkreśla trener Główczyński.
- Pomysł utworzenia zespołu seniorów powracał do nas co roku. Nie chcemy rezygnować z przedsięwzięć, które już organizujemy i trwale zapisały się w kalendarzu wyszkowian, dlatego przy projekcie drużyny seniorskiej zaangażował się doświadczony Marcin Pieniążek, z którym współpracowaliśmy przy Powiatowej Lidze Piłki Siatkowej - mówi Michał Urbaniak.
Start w rozgrywkach II Ligi Mazowieckiej to także doskonały sposób na uczczenie pięciolecia UKS Volley Wyszków.
- Nie boimy się nowych wyzwań i jesteśmy przekonani, że ten krok przyczyni się do dalszego rozwoju naszego klubu - zapowiadają odpowiedzialna za drużynę trójka: Michał Urbaniak, Maciej Główczyński i Marcin Pieniążek.
Eurodock - maj 2024
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość