SIATKÓWKA: Dla kogo złoto I ligi siatkarzy?

Sport

SIATKÓWKA: Dla kogo złoto I ligi siatkarzy?

09.05.2016
autor: RGL
Wyszkowianie nie uczestniczą już w trwającej rywalizacji w I Lidze, ponieważ zakończyli sezon na jedenastej pozycji. Mistrzostwo natomiast próbują wywalczyć zespoły z Katowic i Spały. Miejsce w I Lidze stracił na rzecz KPS Kęty nasz mazowiecki sąsiad - Net Ostrołęka.
W drodze do finału beniaminek z Katowic pokonał po zaledwie trzech meczach szczeciński Espadon. Dużo dłuższy bój toczyli najmłodsi uczestnicy zaplecza Plusligi, czyli Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Spale. By awansować do finału, potrzebowa-li aż pięciu starć z doświadczonym Ślepskiem Suwałki.
W miniony weekend wystarto-wały pierwsze finałowe potyczki. W meczu o brąz Espadon Szcze-cin przed własną publicznością uległ po tie-breaku Ślepskowi Suwałki i przegrywa rywalizację 1:0. Gra toczy się w tym przypad-ku do dwóch zwycięstw. Kolejny raz ekipy zmierzą się już 14 maja w Suwałkach.
Finał natomiast rozgrywany jest do trzech wygranych i po pierwszym weekendzie zmagań żaden z zespołów nie przybliżył się do złota. Pierwsze spotkanie wygrał SMS Spała (3:0), zaś drugie gospodarze z GKS Kato-wice (3:1). Ostateczne rozstrzygnięcie może zapaść już w najbliższą niedzielę. Mecze w Spale zaplanowano na 14-15 maja.
Oprócz finałowych zmagań śledziliśmy losy drużyn zagrożonych spadkiem, czyli KPS Kęty oraz Net Ostrołęka. W tej konfrontacji stanowczo lepszym okazał się KPS, który pokonał ostrołęczan we wszystkich trzech spotkaniach.
Kibice znad Narwi nie muszą jeszcze załamywać rąk, ponieważ w przypadku awansu do Plusligi GKS Katowice, zwolni się w I lidze jedno miejsce. Losy wyszkowskich sąsiadów oraz ostateczne wyniki sezonu 2015/2016 poznamy zapewne niedługo.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość