SIATKÓWKA: Camper wygrywa i jest szósty w tabeli (FOTO)

13.01.2022
W środę wieczorem siatkarze Campera nadrobili zaległości i w czterosetowym pojedynku pokonali VC Stare Babice, czyli klub który do niedawna nazywał się... Huragan Wołomin.

Początek pierwszego w tym roku, drugoligowego meczu wskazywał, że wyszkowian czeka przyjemny i dość krótki występ w hali WOSiR. Kilka punktów przewagi utrzymywało się prawie do końca seta. Wtedy zawodnicy gości zdobyli trzy punkty z rzędu i rozpoczął się prawdziwy horror - gra na przewagi. Na szczęście wyszkowianie wygrali wojnę nerwów 33:31, a przedostatni punkt nasi gracze zdobyli po błędzie w ustawieniu zawodników ze Starych Babic.
W następnym secie zobaczyliśmy zupełnie dwie inne drużyny. Goście zdobywali punkt za punktem, a podopieczni trenera Sławomira Gerymskiego psuli wszystko, co się da. Wynik 25:12 dla VC mówi wszystko.
Na szczęście trzeci i czwarty set toczył się już pod dyktando gospodarzy, którzy wrócili na swój normalny poziom i spokojnie wygrali obie partie - do 18 i do 17.

Mimo to nie można być bardzo zadowolonym z występu Campera. Dobrą grę przeplatali słabymi zagraniami, a o grze z drugiego seta trzeba jak najszybciej zapomnieć. Zwycięstwo dało jednak awans na szóste miejsce w tabeli i cień nadziei na awans do pierwszej czwórki.

Camper Wyszków - IŁ Capital V.C. Stare Babice 3:1 (31:29, 12:25, 25:18, 25:17)

Pozostałe wyniki XIII kolejki:
Trójka Międzyrzec Podlaski - BAS Białystok 0:3 (20:25, 20:25, 17:25)
MOS Wola Warszawa - KKS Kozienice 1:3 (24:26, 28:26, 21:25, 18:25)
Metro Warszawa - Bzura Ozorków 3:0 (25:22, 25:19, 25:17)
Sparta Grodzisk Maz. - Arka Tempo Chełm 3:1 (27:29, 25:21, 25:14, 25:18)
Centrum Augustów - Lotnik Łęczyca - mecz odbędzie się 5 lutego

W najbliższą sobotę Camper jedzie do Grodziska Mazowieckiego na spotkanie ze Spartą. Zwycięstwo byłoby bardzo ważne w kontekście walki o play-offy.