PLPS: Trzecia kolejka ligi - niespodzianki i sensacja! W niedzielę hit ligi!

09.11.2021
Trzecia kolejka Powiatowej Ligi Piłki Siatkowej przyniosła sporo emocji, trochę niespodzianek i jedną sensację, bo za taką trzeba uznać porażkę Prefbudu.

W pierwszym meczu Ajmer grać z ekipą Przyszlim Pograć. Pierwszy set bardzo wyrównany, rozstrzygnięty na korzyść Przyszlim Pograć. Drugi set już zdecydowanie na ich korzyść i pierwsze zwycięstwo tej ekipy stało się faktem.
Równolegle trwał najciekawszy pojedynek tej kolejki - Prefbud grał z zespołem Tłuszcz i Reszta Świata. Początek bardzo wyrównany, obie drużyny miały szansę na zwycięstwo w pierwszej partii, ale ostatecznie mistrzowie poprzedniej edycji PLPS wygrali 26:24. To, co się działo w drugiej odsłonie meczu licznie zgromadzona publiczność, nagradzała co chwilę brawami. Już sam wynik, 31:29 dla Tłuszcza i Reszty Świata, mówi, jak bardzo wyrównany był set. Do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break, który był równie wyrównany jak poprzednie sety. Prefbudowi rzadko zdarzają się porażki, ale tym razem sensacja stała się faktem - gracze Tłuszcza i Reszty Świata wynikiem 15:13 wygrała seta i cały mecz.
W kolejnym spotkaniu spotkały się dwie drużyny UKS Volley. Wyrównany mecz między I i II drużyną skończył się także tie-breakiem, który "jedynka" wygrała, jednak nie bez problemów. Wynik 16:14 świadczy o tym, że obie drużyny miały szanse na zwycięstwo.
Ostatni mecz niedzieli, również zakończył się wynikiem 2:1. Revival łatwo wygrał pierwszego seta z Młodą Krwią, a w drugim spokojnie prowadził, by w końcówce oddać partię 25:27. Decydującego seta Młoda Krew zwyciężyła pewnie 15:8 i dzięki temu młodzi siatkarze awansowali na fotel lidera.