PIŁKA RĘCZNA: Cenna lekcja od reprezentantek (foto)

25.10.2021
Piłkarki ręczne UKS SP1 Wyszków przegrały w sobotnim meczu Warszawsko-Mazowieckiej Ligi Juniorek Młodszych z SMS ZPRP Płock 20:33. Dla wyszkowianek była to cenna lekcja, gdyż w składzie drużyny z Płocka sporo było reprezetantek Polski i Mazowsza.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce - tak brzmi nazwa zespołu z Płocka i to w zasadzie tłumaczy, kto w tej drużynie występuje. Wyszkowianki przeciwstawiły płocczankom ambicję, ale wiadomo było od początku, że mecz ma jednego faworyta.
W połowie pieerwszej części gry było już 13:3 dla SMS Płock, a potem gra się wyrównała. Do przerwy wynik brzmiał 16:8 dla gości.
W drugiej części meczu obaj trenerzy dokonywali licznych zmian, a zespół z Płocka systematycznie powiększał przewagę nad wyszkowiankami. Nasze szczypiornistki walczyły dzielnie i końcowa porażka 20:33 nie przynosi ujmy podopiecznym Artura Rębowskiego.

UKS SP1 Wyszków - SMS ZPRP Płock 20:33 (8:16)
Bramki dla UKS: Oliwia Pniewska (7), Alicja Rolek (4), Bui Bao Diep (3), Wiktoria Szymańska (3), Anna Deluga (2), Maja Gizińska (1).

W tabeli wyszkowianki zajmują 6. miejsce. Prowadzi oczywiście SMS ZPRP Płock, który wygrał wszystkie spotkania.
Najbliższy mecz UKS SP1 zagra w Wyszkowie w najbliższą sobotę. O 9.30 wyszkowianki będą podejmować KPS ROKiS Radzymin.