PIŁKA NOŻNA: Zmiany personalne w Bugu Wyszków. Jest nowy trener

Sport

PIŁKA NOŻNA: Zmiany personalne w Bugu Wyszków. Jest nowy trener

02.07.2022
autor: M.
Duże zmiany, przede wszystkim kadrowe, przyniosło walne zebranie członków Bugu Wyszków. 1 lipca dowiedzieliśmy się m.in., kto zostanie nowym trenerem seniorów oraz że ponownie wskrzeszona zostanie drużyna rezerw.
 
Podczas zebrania, którego głównymi punktami było udzielenie absolutorium zarządowi za działalność w 2021 roku oraz zatwierdzenie sprawozdania finansowego, dużo większą ciekawość wzbudziły personalia.
Sternik Bugu Marek Zalewski przekazał, że nowym trenerem pierwszej drużyny zostanie Przemysław Cegiełko. 38-letni trener był jednym z kilku kandydatów, do tej pory pracował w Drukarzu Warszawa. W pokonanym polu innych trenerów pozostawił m.in. byłego reprezentanta Polski i piłkarza Legii Warszawa Tomasza Sokołowskiego, który zdaniem zarządu, wywarł gorsze wrażenie niż wspomniany Cegiełko.
- Nowy trener zaskoczył nas bardzo pozytywnie. Znał nazwiska piłkarzy, wiedział, w jakim ustawieniu najczęściej gramy. Od razu zasugerował wzmocnienia kadrowe na konkretnych pozycjach. Myślę, że dużo się teraz zmieni, zostanie zwrócona uwaga na inne aspekty pracy trenerskiej - nowego trenera zachwalał prezes Bugu.
Cegiełko do tej pory pracował w Ursusie Warszawa i stołecznym Drukarzu.
Dotychczasowy trener Bugu Krzysztof Ogrodziński zostanie koordynatorem klubowej akademii.
 
Wracają rezerwy
Bardzo ważną informacją jest również reaktywowanie drużyny rezerw. Powstanie ona na bazie rocznika 2004/2005, a jej trenerem będzie Mariusz Szajczyk, który w poprzednim sezonie trenował chłopców właśnie z tego rocznika.
- Uważam, że to ważne i rozsądne, że ci chłopcy, którzy z różnych powodów nie załapią się do pierwszej drużyny, będą mieli okazję grać w seniorach. A to zupełnie inna bajka niż gra wśród juniorów. Skalę tego pomysłu ocenimy za rok - dodał M. Zalewski.
 
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu „Nowego Wyszkowiaka”.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość