PIŁKA NOŻNA: Wiosna (już) lepsza niż jesień

18.05.2023
Czwarte kolejne zwycięstwo zanotowały w II lidze kobiet podopieczne trenerki Marioli Rębowskiej. W sobotę wyszkowianki pokonały Włókniarza Białystok 2:1.

Sobotnie zwycięstwo nad zespołem z Białegostoku nie przyszło łatwo. Zawodniczki z Podlasia prowadziły od 20. minuty, a wyrównanie Loczki uzyskały dopiero w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Po faulu na Paulinie Pokraśniewicz sędzia podyktowała rzut karny, którego na gola zamieniła Natalia Markowska.
W drugiej połowie oba zespoły nie zagrały widowiskowo. Ale na szczęście decydującą akcję przeprowadziły wyszkowianki. 10 minut przed końcem spotkania po dośrodkowaniu Aleksandry Ślubowskiej P. Pokraśniewicz skierowała piłkę do siatki.
Czwarty kolejny wygrany mecz umocnił Loczki na 6. miejscu w tabeli. Wiosną wyszkowianki zdobyły już 16 punktów  (jesienią 13), a do końca pozostały jeszcze dwie kolejki.

Loczki Wyszków - Włókniarz Białystok 2:1 (1:1)
Gole dla Loczków: N. Markowsk (45.+1), P. Pokraśniewicz (81.)
Loczki: Joanna Łukasik - Wiktoria Mostowska, Joanna Jeż, Aleksandra Ślubowska, Eliza Pietruczuk, Julita Pietruczuk (70. Aleksandra Bordziakowska), Anna Borkiewicz, Natalia Markowska (89. Katarzyna Kaźmierczak), Zuzanna Marszał (70. Roksana Bylak), Paulina Pokraśniewicz, Aleksandra Kozłowska.
Żółte kartki: N. Markowska, A. Bortkiewicz
Sędziowała: M. Majszczyk (Mazowiecki ZPN)
Widzów: 150.

W najbliższą niedzielę nasze zawodniczki jadą do Grodziska Wielkopolskiego na najdalszy wyjazdowy mecz sezonu (400km). Na dodatek gospodarze wyznaczyli termin spotkania na niedzielę, godz. 18.00.  Grodziszczanki walczą o utrzymanie w lidze i jest pewne, że chciały po prostu znać wszystkie wyniki ligowe przed rozpoczęciem swojego spotkania.Wyszkowianki wrócą więc z Wielkopolski dopiero nad ranem.