PIŁKA NOŻNA: Weekend pod znakiem piłki halowej (foto)

Sport

PIŁKA NOŻNA: Weekend pod znakiem piłki halowej (foto)

28.12.2017
autor: Maciej J. Kowalski
Weekend (16-17 grudnia) stał pod znakiem halowych rozgrywek powiatowych piłki nożnej. Grały dziewczęta ze szkół podstawowych i gimnazjów. Grali także ich rówieśnicy.
W turnieju szkół podstawowych dziewcząt najlepszym zespołem została SP w Białymbłocie, po fantastycznym finałowym pojedynku z zawodniczkami SP nr 5 z Wyszkowa. Mecz w regulaminowym czasie nie przyniósł rozstrzygnięcia, a tuż przed końcem zawodniczki z Wyszkowa miały rzut karny, który obroniła Natalia Zych z Białegobłota. Ta sama zawodniczka w serii rzutów karnych aż sześć razy obroniła strzały przeciwniczek i dzięki temu jej drużyna wywalczyła tytuł mistrzowski. Natalia Zych, trenująca w Loczkach Wyszków, oczywiście została wybrana bramkarką turnieju i najlepszą zawodniczką zawodów.
Trzecie miejsce zajęły reprezentantki SP Bosewo Stare.
W turnieju dziewcząt w wieku gimnazjalnym równych sobie nie miały zawodniczki SP nr 3 z Rybienka Leśnego. Nic w tym dziwnego, bo w składzie miały zawodniczki Loczków, z doświadczeniem w grze w piłkarskiej II lidze, a nauczycielem w tej szkole jest Karol Wołynko, trener Loczków. W finale piłkarki z Rybienka pokonały Zabrodzie, a jedynego gola meczu strzeliła niezawodna Julia Prusik, która została wybrana także najlepszą zawodniczką turnieju.
Wśród chłopców ze szkół podstawowych najlepsi okazali się młodzi piłkarze z SP nr 1, którzy w finale pokonali rówieśników z Bosewa 2:0. Trzecie miejsce w zawodach zajęli piłkarze z wyszkowskiej Dwójki. Wśród zawodników najlepszych drużyn widać było sporo talentów piłkarskich, ale... także wielu przyszłych sędziów. Na szczęście prawdziwi sędziowie zawodów potrafili opanować emocje młodych piłkarzy.
Na zawodach gimnazjalnych chłopców w finale spotkali się zawodnicy z Poręby i SP nr 4 (czyli dawnego Gimnazjum nr 2). Lepsi okazali się zawodnicy z gminy Brańszczyk. Trzecie miejsce w turnieju zajęła drużyna z Rybienka Leśnego.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość