PIŁKA NOŻNA: Upalne punkty naszych piłkarek (FOTO)

Sport

PIŁKA NOŻNA: Upalne punkty naszych piłkarek (FOTO)

23.05.2016
autor: Maciej Kowalski
Upał i wzbudzająca emocje praca sędziego - tak piłkarki Loczków Wyszków zapamiętają wyjazd do Otwocka. Na szczęście nasze piłkarki wygrały 2:0 i dzięki temu, że Wilga Garwolin tylko zremisowała z Ostrovią Ostrów Maz., mają cztery punkty przewagi nad najgroźniejszym rywalem.
- Najważniejsze są trzy punkty, ale tym razem nie było „łatwo, lekko i przyjemnie” - mówią wyszkowskie zawodniczki.
O ile pierwsza połowa była jeszcze w miarę wyrównana, o tyle w drugiej przewaga Loczków była już ogromna. Brakowało tylko skuteczności. Wreszcie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę głową zdobyła Karolina Nadaj. Drugiego gola dołożyła 10 minut później Natalia Chimkowska i było „po meczu”.
W sobotę o 11.00 Loczki grają w Wyszkowie z ostatnią w tabeli Pogonią Siedlce.

OKS Start Otwock - Loczki Wyszków 0:2 (0:0)
Bramki: Karolina Nadaj - (50.), Natalia Chimkowska (60.)
Loczki: N. Kaźmierczak (41. K. Kulasińska) – J. Jeż (78. P. Borkowska), A. Wiśniewska, K. Pokraśniewicz, N. Stępkowska (70. K. Ufnal), K. Bonisławska, K. Nadaj, M. Nadaj, M. Jechna (65. P. Wojciechowska) N. Chimkowska, P. Pokraśniewicz


W ostatnią niedzielę Loczki rozegrały swój 33. mecz w rozgrywkach III ligi. Wcześniej były miesiące przygotowań, sparingów, rotacji w składzie. Dziś to dojrzała, choć ciągle bardzo młoda drużyna, która walczy o awans do II ligi.
„Treningi są jak mycie zębów- nie myślisz już o nich, po prostu je robisz” - takie hasło przyś-wieca wyszkowskim piłkarkom. Rzeczywiście serce rośnie patrząc na frekwencję - prócz ponad dwudziestu seniorek, na zajęcia uczęszcza także podobna liczba juniorek. W treningach biorą udział nie tylko mieszkanki naszego miasta, ale i powiatu, a także okolicznych miejscowości. Wyszków stał się  najważniejszym ośrodkiem  kobiecej piłki na północnym Mazowszu.
W tej chwili pod względem sportowym to dobrze poukła-dany klub. Klika dziewcząt, które rozpoczęły przygodę z futbolem w juniorkach, gra już w III lidze.
- Wkrótce będą następne - mówi trener juniorek Artur Dudek.
W zeszłym tygodniu dziewczęta grające w lidze świętowały trzylecie klubu w Gładczynie. Najpierw trochę paintballa, potem ognisko z kiełbaskami. Na dłuższe świętowanie przyjdzie jeszcze czas - mówiły piłkarki. W tej chwili do końca sezonu pozostały trzy spotkania. Jeśli wyszkowianki zdobędą w nich 5 punktów awansują do II ligi.
Sukcesy organizacyjne i sportowe nie byłyby możliwe bez pomocy dobroczyńców klubu. Największym z nich jest Gmina Wyszków, ale sponsorów jest wielu, m.in. Polski Bank Spółdzielczy, Szkoła Wyższa im. P. Włodkowica, Tanrei, PSS Społem, WTBS, Nowy Wyszkowiak, notariusz Tomasz Abramczyk, Zakłady Mięsne Somianka, (to stąd pyszne kiełbaski na klubowe ogniska). Ostatnio do grona sponsorów dołączyła firma transportowa Raf-bus, a w najbliższych dniach klub ma podpisać umowę ze Starostwem Powiatowym w Wyszkowie.
Gdyby jednak (czego życzymy) dziewczęta awansowały do II ligi kierownictwo klubu stanie przed nowymi wyzwaniami - ot, choćby zamiast wyjazdów do Nasielska czy Ostrowi Mazowieckiej drużynę czekają wyprawy do Łodzi, Białegostoku, Olsztyna czy Tomaszowa Mazowieckiego.
Najważniejsze są najbliższe trzy mecze - studzi emocje trener Karol Wołynko. - Porozmawiaj-my po 11 czerwca, kiedy rozegramy ostatni mecz.

Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość