PIŁKA NOŻNA: Trzy mecze Loczków w pięć dni

Sport

PIŁKA NOŻNA: Trzy mecze Loczków w pięć dni

27.07.2022
autor: mjk
Trzy mecze kontrolne od piątku do wtorku - tak wygląały ostatnie dni Loczków Wyszków. Zawodniczki drugoligowej drużyny wykorzystują czas do rozpoczęcia rozgrywek na zgrywanie poszczególnych formacji w sparingach.

W piątek w Wyszkowie Loczki grały z pierwszoligową Ząbkovią Ząbki. Zawodniczki spod Warszawy są o dwa tygodnie dłużej w treningu i było to widać na każdym kroku. Dobra postawa zawodnizek testowanych oraz debiuty w dorosłej piłce trzech wychowanek klubu to za mało, aby powalczyć o zwycięstwo.
Wynik 3:8, trochę za wysoki, ale jednak pokazujący różnicę na boisku. Gole dla wyszkowianek zdobyły Natalia Czyż (2) oraz Aleksandra Kozłowska.
Loczki Wyszków - Ząbkovia Ząbki 3:8

Dwa dni później, w niedzielę, do Wyszkowa przyjechały trzecioligowe Forty Piątnica. Mecz wyglądał podobnie do piątkowego, z tym, że tym razem to wyszkowianki przeważały od początku do końca spotkania.
Trener Karol Wołynko miał do dyspozycji 21 zawodniczek, dlatego był czas na testowanie różnych ustawień zespołu.
Loczki wygrały 6:3, a zdobyczą bramkową podzieliły się Aleksandra Kozłowska, Joanna Jeż, Oliwia Świętoń, Anna Bortkiewicz, Natalia Czyż i Natalia Gierałtowska, dla której było to pierwsze trafienie w dorosłej piłce. Warto też dodać, że 90 minut w wyszkowskiej bramce rozegrała Daria Kisielewska, występująca w zespole trampkarek.
Loczki Wyszków - Forty Piątnica 6:3

We wtorkowy wieczór piłkarki Loczków pojechały do Warszawy, aby zmierzyć się z pierwszoligowymi Diamentami Warszawa. Co prawda, na razie jeszcze oficjalnego potwierdzenia, że warszawianki zagrają na zapleczu Ekstraligi jeszcze nie ma, ale wszystkie dokumenty zostały już złożone i jest praktycznie przesądzone, że Diamenty zastąpią w I lidze Tarnovię Tarnów, której licencję przejęły.
Mecz zaczął się od ataków gospodyń, które do przerwy prowadziły 2:0. Trzeba dodać, że kolejny raz w bramce wyszkowskiej drużyny wystąpiła Daria Kisielewska, która obroniła nawet rzut karny. Skapitulowała dopiero po dobitce.
Po zmianie stron grę prowadziły nasze piłkarki, które zdobyły trzy gole, ostatecznie wygrywając spotkanie 3:2. Wszystkie bramki dla Loczków zdobyły zawodniczki testowane.
Diamenty Warszawa Loczki Wyszków 2:3
Loczki poznały wreszcie ostateczny skład przeciwniczek, z którymi będą się mierzyć w nadochodzącym sezonie. W miejsce wycofanych: Warty Gorzów Wlkp. oraz UKS SMS III Łódź zagrają zespoły z miejsc spadkowych: GSS Grodzisk Wlkp. oraz KS Raszyn. Do tego dwa zespoły, które uzyskały awans z III ligi (PTC Pabianice oraz Lech Poznań), przeniesiona z grupy południowej II ligi Ostrovia Ostrów Wielkopolski oraz drużyny, z którymi Loczki rywalizowały w zeszłym zezonie: WAP Włocławek, Unifreeze Górzno, AZS UW Warszawa, Praga Warszawa, Włókniarz Białystok i Medyk II Konin.
Znamy już także terminarz na rundę jesienną. Na początek do Wyszkowa przyjadą wicemistrzynie II ligi z minionego sezonu - WAP Włocławek. Hitowo zapowiada się mecz 10/11 września. Do Wyszkowa przyjedzie bowiem Lech Poznań.

Terminarz jesiennych meczów Loczków:
  • 13.08 WAP Włocławek (dom)
  • 20.08 Medyk II Konin (wyjazd)
  • 27.08 Ostrovia Ostrów Wlkp (dom)
  • 3.09 PTC Pabianice (wyjazd)
  • 10.09 Lech Poznań (dom)
  • 17.09 KS Raszyn (wyjazd)
  • 24.09 Praga Warszawa (dom)
  • 15.10 AZS UW Warszawa (dom)
  • 22.10 Włókniarz Białystok (wyjazd)
  • 29.10 GSS Grodzisk Wlkp (dom)
NINA - kopia
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość