PIŁKA NOŻNA: Skarb kibica Bugu Wyszków

Sport

PIŁKA NOŻNA: Skarb kibica Bugu Wyszków

05.08.2016
autor: Michał Mielczarczyk
Przed IV-ligowcami najbardziej intensywny od wielu lat sezon. W obu rundach mazowieccy IV-ligowcy rozegrają aż po 19 spotkań, a doliczyć do tego trzeba przecież jeszcze co najmniej jeden mecz w Pucharze Polski. Będziemy świadkami meczów z zupełnymi debiutantami oraz ze starymi znajomymi.
Ponieważ liga została powiększona aż do 20 drużyn, rozgrywki wystartują tydzień wcześniej niż zwykle, czyli w pierwszy weekend sierpnia. Przez cały ten miesiąc piłkarze na Mazowszu będą grali systemem weekend-środa, czyli mecze będą co 3-4 dni. Najprawdopodobniej już w sierpniu pojawi się wyraźny zarys tego, kto będzie w czołówce, a komu pozostanie jedynie walka o ligowy byt.
W Wyszkowie mamy nadzieję na lepszy sezon niż dwa poprzednie. Dwa lata temu Bug zajął 9. miejsce, w czerwcu rozgrywki skończył jeszcze stopień niżej. Oczywiście, wyszkowianie nie włączą się do walki o awans. Po pierwsze dlatego, że klubu zwyczajnie na to nie stać, po drugie, już dziś wiadomo, że o promocję będą walczyły 3-4 kluby, które już poczyniły transfery. Zdecydowanie powinny one te kluby wywindować na górę tabeli. O tym jednak za chwilę.
Letnie ruchy kadrowe
W Wyszkowie od dłuższego czasu nie było latem takiego ruchu kadrowego. Nic w tym dziwnego, ponieważ nowy trener, który przejął zespół pod koniec sezonu, próbuje ułożyć zespół według własnego pomysłu. Wyszków już opuścili gracze, którzy w zeszłym sezonie nie spełnili oczekiwań, czyli: Paweł Herman, Bartosz Salamon i Łukasz Wolf. W dodatku z gry zrezygnował Łukasz Kowalczyk, który przez kilka ostatnich sezonów był najlepszym strzelcem drużyny. Zdrowie nie pozwala grać Alanowi Wróblowi, który jeśli zechce, zagra co najwyżej w rezerwach.
Największą stratą jest odejście kapitana zespołu – Mateusza Maciaka. Od kilku sezonów był prawdziwą ostoją wyszkowskiej defensywy. To zawodnik trudny do zastąpienia, aczkolwiek trener Wesołowski ma plan awaryjny. Miejsce po Mateuszu powierzy Patrykowi Kostrzanowskiemu, która ma za sobą sezon rozegrany w III lidze. Jeszcze więcej powiewu młodości dadzą młodzieżowcy: Tomasz Aleksiejuk, którego koniecznie chciał u siebie zatrzymać mistrz gr. „południowej” Victoria Sulejó-wek. Pociechę powinniśmy mieć również z powracającego do Wyszkowa Dominika Witkowskiego, który mimo młodego wieku naprawdę dobrze prezentował się w sparingach. Duża odpowiedzialność spoczywać będzie w nogach, ale być może przede wszystkim głowie Piotra Bazlera. Prócz zaprezen-towania dużych jak na IV ligę umiejętności technicznych, liczymy, że ten piłkarz da kolegom dużo spokoju na boisku, a uczyć od niego będą się zwłaszcza dużo młodsi koledzy.
To jeszcze nie koniec ruchów transferowych w Bugu. W piątek w Sulejówku na środku pomocy zagrał w naszej drużynie dobrze znany w Wyszkowie Szymon Salwin, ostatnio grający w III-ligowym Nerze Poddębice. Nie znalazł jednak uznania w oczach trenera. 1 sierpnia na treningu miał za to pojawić się nowy obrońca, grający ostatnio także w III lidze, w Warcie Sieradz.
Komu awans? Komu spadek ?
Tradycyjnie przy okazji rozpoczęcia którejś z rund możemy zabawić się w spekulacje. Naszym zdaniem o mistrzostwo gr. „północnej” zawalczy dwóch spadkowiczów – Błękitni Raciąż i Pogoń Grodzisk Mazowiecki, a także MKS Ciechanów. Raciąż, gdyby nie reorganizację III ligi w połowie ubiegłej wiosny, zapewniłby sobie utrzymanie. Co ważne, w ekipie spod Płońska udało się zatrzymać niemalże wszystkich klasowych graczy, w tym byłego napastnika Legii Kamila Majkowskiego, który jeśli pozwoli mu na to zdrowie, na pewno będzie w ścisłej czołówce strzelców ligi.
Słabiej w poprzednim sezonie poszło grodziszczanom. Patrząc jednak na ilość pozyskanych latem piłkarzy, włodarzom Pogoni chyba znów zamarzyła się gra na III froncie.
O tę możliwość na pewno będą bili się w Ciechanowie. Już ostatnia wiosna dała jasno do zrozumienia, że MKS stanie się czołową siłą ligi. Do bardzo dobrze znanych na Mazowszu Dominika Lemanka i Łukasza Barankiewicza dołączyli gracze m.in. z tytułem mistrza Polski na koncie – Łukasz Nawotczyński, Maciej Rogalski wiele sezonów grał w I lidze, a Michał Brudnicki należał do wyróżniających się bramkarzy III ligi.
Co może stać się na dole tabeli? Wypada zacząć od tego, że bardzo niepewna jest przyszłość Bzury Chodaków, która miała nie wystartować w rozgrywkach. W Sochaczewie jednak zmobilizowali się i drużyna rozpoczęła treningi. Nie mogąc jednak liczyć na wzmocnienia, osłabiona jeszcze latem kadra będzie miała trudne zadanie. Walka o ligowy byt powinna czekać Deltę Słupno, Czarnych Węgrów, bardzo osłabiona kadrowo została Ostrovia, nie wiadomo, czego spodziewać się po Unii, choć warszawskie kluby mają zawsze łatwiej skompletować odpowiednią kadrę. Na „czarnego konia” typujemy Tęczę Łyse. Beniaminek zza Ostrołęki nie dość, że wygrał w cuglach „okręgówkę”, to latem ściągnął dwóch piłkarzy z Ostrovii, kilku z Ostrołęki, co w połączeniu z dotychczasową kadrą może sprawić, że z Łysymi będą musieli się liczyć także potentaci.
Podobnie jak w poprzednim sezonie, mistrz ligi nie uzyska bezpośredniego awansu. Mistrzowie obu grup rozegrają pomiędzy sobą dwumecz o wejście do III ligi. Tradycyjnie nie wiadomo, ile zespołów spadnie z ligi. Ponieważ odstąpiono od reformy reorganizacji IV ligi mazowieckiej w jedną, to jeśli z III frontu nie spadnie żadna mazowiecka ekipa, z IV zdegradowanych zostanie po 5-6 drużyn.

Kadra MKS Bug Wyszków na rundę jesienną 2016:
• Bram­kar­ze: ­
Cichawa Mateusz (rok urodzenia 1998), Goleń Krzysztof (‘92).
• Obroñ­cy:
Damętko Łukasz (’83), Kaput Kamil (’96), Kostrzanowski Patryk (‘97) Maciak Krzysztof (’96), Majczyna Aron (’94), Nogaj Robert (’94), Rosiński Marcin (’94)
• Pomoc­ni­cy:
Aleksiejuk Tomasz (’98), Bala Maciej (’91), Bazler Piotr (81), Dobkowski Ernest (’97), Kobyliński Tomasz (’88), Łada Łukasz (’97), Rejnuś Błażej (’99), Rejnuś Jakub (’94), Skoczeń Karol (’95)
• Napast­ni­cy:
Cichocki Tomasz (‘94), Krawczyk Mateusz (’97), Witkowski Dominik (’98), Vogtman Maksymilian (‘96)
Uwaga! W I zespole mogą występować również piłkarze rezerw.

TRANSFERY:
Odesz­li: B. Salamon, P. Herman (Nadnarwianka Pułtusk), M. Maciak (Huragan Wołomin), Ł. Kowalczyk (nie wznowił trenin-gów), A. Wróbel (kontuzja), Ł. Rogulski (do rezerw), Ł. Wolf.
Przy­by­li: Cichawa, Aleksiejuk (obaj Białe Orły Warszawa via Victoria Sulejówek), Bazler (Victoria Sulejówek), Witkowski (MKS Piaseczno), Kostrzanowski (Rominta Gołdap), Vogtman (Drukarz Warszawa), Karol Skoczeń (powrót po kontuzji), K. Maciak, B. Rejnuś, Cichocki, Rosiński (z rezerw).

BUG WYSZKÓW
­Adres: ­ul. ­T. Koś­ciusz­ki 54, 07-200 ­Wyszków, ­tel./fax. (29) 743-00-12.
­Rok założe­nia: 1922
Sta­dion: miejs­ki – 526 miejsc, boisko: 100 m x 66 m
­Barwy klu­bo­we: zie­lo­no-bia­ło-nie­bies­kie
Pre­zes ­klubu: ­Dariusz Andrze­jew­ski (­od 08.07.2009 ­r.).
Człon­ko­wie zarządu: ­Zbigniew Fijałkowski, Michał Mielczarczyk
Tre­ner zespo­łu: Maciej Wesołowski (od  24.05.2016 r.)
II trener: Paweł Zacharski
Kierownik drużyny: Arkadiusz Mielczarczyk
­Inter­net: www.mksbugwyszkow.pl (oficjalna strona), www.facebook.com/Bug-Wyszków (Facebook), www.wyszkowiaczek.futbolowo.pl (strona akademii)
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość