PIŁKA NOŻNA: Przyjemna niespodzianka piłkarzy Wymakracza

23.05.2024
Pięć dotychczasowych meczów piłkarzy Wymakracz Długosiodło z Kryształem Glinojeck kończyło się w ten sam sposób - wygraną zespołu z Glinojecka. Do tego w ostatnich dwóch meczach tych drużyn długosiodlanie stracili aż 10 goli. Tymczasem w niedzielę w Jadowie wynik był zaskakujący, ale bardzo miły dla kibiców z Długosiodła.

Pojedynek zespołu z miejsca trzeciego (Kryształ) z trzecim, ale od końca (Wymakracz) zaczął się od pięknego technicznego „krzyżaka”, w wykonaniu Emila Mostowskiego, po którym piłka trafiła do siatki gości.
Mimo okazji z obu stron, w pierwszej części meczu gole już nie padły. Za to tuż po zmianie stron Emil Rogalski w ciągu pięciu minut zdobył dwa gole dla Wymakracza i zapachniało sensacją.
Goście w 56. minucie zdobyli gola i zrobiło się trochę bardziej nerwowo. Na szczęście piłkarze Wymakracza bronili się bardzo mądrze, a tuż przed zakończeniem meczu przeprowadzili akcję, po której swojego pierwszego w karierze hattricka skompletował Emil Rogalski, podwyższając wynik spotkania na 4:1.

Wymakracz Długosiodło - Kryształ Glinojeck 4:1 (1:0)
Gole dla Wymakracza: Emil Rogalski (46., 50., 88.), Emil Mostowski (18.)
Wymakracz: P. Brejnak - M. Książek, T. Jakubczyk, D. Roguszewski, J. Zbrzeźniak, B. Kolankiewicz, M. Poleski, M. Rytelewski (87. A. Duda), F. Cackowski (56. M. Kwiatkowski), E. Mostowski, E. Rogalski
Żólte kartki: B. Kolankiewicz, E. Mostowski, D. Roguszewski, M. Kwiatkowski

25 maja (sobota) o godzinie 16.00 na stadionie w Strzegowie Wymakracz zagra z miejscowym GKS kolejny ważny mecz. Do końca rozgrywek ciechanowsko-ostrołęckiej ligi okręgowej zostało jeszcze pięć kolejek.