PIŁKA NOŻNA: Po meczu o sześć punktów... mecz o sześć punktów

04.04.2024
Wymakracz Dlugosiodło pierwszy z dwóch meczów, bardzo ważnych w kontekście walki o utrzymanie się w lidze okręgowej wygrał. W sobotę drugi „mecz o wszystko.

Bardzo ważne trzy punkty zainkasowali w sobotę piłkarze trenera Rafała Gordziejczyka. W wyjazdowym meczu długosiodlanie pokonali Wkrę Sochocin 3:1, choć nie był to wcale łatwy mecz.
Samo spotkanie nie było ładnym widowiskiem, ale końcówka meczu emocjami przypominała sceny z najlepszych amerykańskich horrorów.
Do przerwy goście z Długosiodła prowadzili 1:0 po golu niezawodnego Emila Mostowskiego, który wykorzystał podanie Emila Rogalskiego.
W drugiej części meczu gospodarze ruszyli do ataku, ale nie potrafili sforsować obrony Wymakracza. Spowodowało to frustrację miejscowych graczy, którzy  po czerwonych kartkach, w 65. minucie stracili pierwszego, a w 85. drugiego zawodnika.
W 90. minucie padł drugi gol dla Wymakracza (po faulu bramkarza Wkry, rzut karny na bramkę zamienił E. Mostowski) i wszyscy myśleli, że to koniec emocji, jakie drużyny zafundowały kibicom w Wielką Sobotę. Nic bardziej mylnego.
W drugiej minucie doliczonego czasu gry gospodarze zdobyli kontaktowego gola.
Minutę później żółty kartonik obejrzał E. Mostowski, co tylko wzmogło jego sportową złość, bo dosłownie kilkanaście sekund później asystował przy bramce Michała Rytla, który pojawił się na boisku kilka minut wcześniej.
Bramka na 3:1 dla Wymakracza zakończyła ten emocjonujący pojedynek.
Kolejny mecz o „sześć punktów” już w sobotę. Wymakracz zagra z Kurpikiem Kadzidło. Mecz powinien odbyć się w Długosiodle, ale z powodu budowy bieżni na stadionie, został przeniosony do Jadowa. Początek o godzinie 10.00.

Wkra Sochocin - Wymakracz Długosiodło 1:3 (0:1)
Gole: E, Mostowski (28. i 90.), M. Rytel (90.+4)
Wymakracz: P. Brejnak - M. Książek (70. T. Jakubczyk), D. Gołębiewski, D. Roguszewski, J. Zbrzeźniak, B. Kolankiewicz (88. A. Rogalski), M. Kwiatkowski, M. Poleski, E. Rogalski (83. M. Rytel), M. Rytelewski (81. A. Borowy), E. Mostowski